Manuel Arboleda jednak zagrał w Lechu i został ... rekordzistą

Spotkanie z Chazarem Lenkoran było 30. meczem Kolumbijczyka Manuela Arboledy w europejskich pucharach w barwach Lecha Poznań. Tym samym dogonił on Semira Stilicia. Pod względem rozegranych minut jest jednak najlepszy.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Występ Kolumbijczyka Manuela Arboledy w meczu z Chazarem Lenkoran było w pewnym sensie nieoczekiwane. Tajemnicą poliszynela jest bowiem fakt, żeLech Poznań chce się pozbyć tego gracza , który ma najwyższy kontrakt w zespole. Trener Mariusz Rumak nie wystawił go w żadnym z dwóch spotkań pierwszej rundy z kazachskim Żetysu Tałdykorgan. Przed wyjazdem do Azerbejdżanu zapytany o to, czy widzi jeszcze miejsce dla Manuela Arboledy w Lechu odrzekł: - Tak, jak najbardziej.

Po czym uzasadnił: - To piłkarz, który ma zupełnie inne predyspozycje niż reszta naszych środkowych obrońców. Kiedy dłużej utrzymujemy się przy piłce, prowadzimy atak pozycyjny i staramy się wyprowadzać piłkę spod swojej bramki, wtedy więcej atutów mają Hubert Wołąkiewicz i Marcin Kamiński. Natomiast, gdy przychodzi nam się bronić, wtedy bardziej przydatny jest Manuel Arboleda. My staramy się być zespołem elastycznym i dopasowujemy swoją grę i taktykę do rywala tak, aby być nieprzewidywalnym.

To może wyjaśniać występ Manuela Arboledy w Lenkoranie. Zawodnika, który na boisku pojawił się po raz pierwszy od 31 marca i starcia z Cracovią Kraków, a w zeszłym sezonie rozegrał tylko 11 gier.

Występ w Azerbejdżanie pozwolił kolumbijskiemu stoperowi zaliczyć 30. mecz w europejskich pucharach w barwach Lecha Poznań. Ma na koncie także 2770 minut na europejskich boiskach, co czyni go dziś rekordzistą w całej historii poznańskiego Lecha. Co ciekawe, z dorobkiem sześciu goli Kolumbijczyk jest także ... współrekrodzistą w tabeli pucharowych strzelców - wraz z Robertem Lewandowskim, Hernanem Rengifo i Sławomirem Peszko. jako jedyny z tej trójki ma jeszcze szansę ten dorobek poprawić.

A to dwa chyba najbardziej dla Manuela Arboledy pamiętne (czy pamiętacie, dlaczego?):

Manuel Arboleda to obrońca w Lechu Poznań: