Lech Poznań wylądował w Azerbejdżanie. Nie ma Łukasza Trałki, jest Jakub Wilk

Bez kontuzjowanego Łukasza Trałki za to z Jakubem Wilkiem udała się do Azerbejdżanu ekipa Lecha Poznań na czwartkowy mecz z Chazarem Lenkoran. Kolejorz o godz. 11.45 wylądował w Baku. Teraz czeka go podróż autokarem do Lenkoranu.
Droga do Baku była najmniejszym problemem w całej podróży. Czarterowy airbus 319 linii OLT zawiózł Lecha Poznań na lotnisko w Baku, które oczywiście nosi imię Hajdara Alijewa. Nie trwało to długo - raptem trzy i pół godziny lotu. Teraz przed Kolejorzem trudniejsza część podróży - autokarem do odległego o 279 km Lenkoranu.

Do samolotu trener Mariusz Rumak zabrał 19 piłkarzy. Nie ma wśród nich kontuzjowanego Łukasza Trałki, jest za to Krzysztof Kotorowski, który trenował we wtorek indywidualnie .

Trener Kolejorza dokonał jednej zmiany w porównaniu z kadrą na poprzedni mecz w Kazachstanie (Łukasz Trałka też wtedy nie poleciał). Młodego Patryka Wolskiego zastąpił Jakub Wilk, który wrócił z wypożyczenia do Lchii Gdańsk.

Kadra Lecha Poznań, która poleciała do Azerbejdżanu:

Jasmin Burić, Krzysztof Kotorowski, Aleksander Wandzel, Ivan Djurdjević, Tomasz Kędziora, Manuel Arboleda, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez, Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński, Jacek Kiełb, Gergo Lovrencsics, Rafał Murawski, Szymon Drewniak, Aleksandar Tonev, Bartosz Bereszyński, Jakuba Wilk, Vojo Ubiparip, Bartosz Ślusarski

Ropa, kawior i herbaciane pola - czyli czego nie wiecie o Azerbejdżanie