Tomasz Wichniarek, kuzyn Artura, nowym szefem skautingu Lecha Poznań

Nowym szefem skautingu Lecha Poznań został Tomasz Wichniarek - podaje oficjalna strona klubu. Za wyszukiwanie piłkarzy do gry w Kolejorzu odpowiadał już wcześniej, teraz będzie kierownikiem działu. 40-letni trener, w Kolejorzu był m.in. asystentem Adiego Pintergo, a prowadził pierwsze drużyny Warty Poznań, Olimpii Elbląg, Polonii Słubice i Tura Turek.
Tomasz Wichniarek od 1998 roku pracował w trzecioligowej Warcie Poznań. Najpierw jako kierownik, potem jako asystent trenera Leszka Partyńskiego, trener rezerw i w końcu jako pierwszy trener (w tej roli nie dotrwał do końca rundy jesiennej 1999). Pierwszym szkoleniowcem został więc jeszcze przed trzydziestką.

Po spadku Lecha Poznań z ekstraklasy w 2000 roku został asystentem Adiego Pintera, jednego z najgorszych trenerów w historii klubu. Austriak wyleciał z Kolejorza z hukiem po tym, jak na pięć ligowych meczów zremisował jeden, a resztę przegrał. Po jednej z porażek, w Gorzycach z Tłokami, Tomasz Wichniarek musiał tłumaczyć się za swojego szefa na konferencji prasowej. Te smutne czasy przy Bułgarskiej pamięta tylko jeden piłkarz obecnej kadry - Bartosz Ślusarski.

Wichniarek objął rezerwy Lecha, z którymi nieskutecznie bił się o awans do trzeciej ligi. W barażach lepsze było Aluminium Konin (0:2 i 2:1). W Kolejorzu prowadził też m.in. młodzież z rocznika 1988.

W 2007 roku zatrudniła go Olimpia Elbląg. W trzeciej lidze, która była jeszcze trzecim poziomem rozgrywek, zespół zajął 11. miejsce. To oznaczało spadek do... trzeciej ligi, która od nowego sezonu była już jednak czwartym poziomem rozgrywek. Po kolejnym sezonie Olimpia wróciła na trzeci poziom rozgrywek, czyli do drugiej ligi, a także wygrała Puchar Polski na poziomie województwa.

Tomasz Wichniarek prowadził potem Polonię Słubice (12 miejsce w drugiej lidze) i Tura Turek, z którego został zwolniony jesienią 2010 r. po 11 meczach. W końcu trafił do skautingu Lecha Poznań, którego szefem został z dniem 17 lipca.

Jego kuzynem jest Artur Wichniarek, były napastnik reprezentacji Polski, klubów Bundesligi oraz Lecha Poznań.

Jak oceniasz pracę skautingu Lecha Poznań w ostatnich miesiącach?