Sport.pl

Chazar Lenkoran - Lech Poznań. Kolejorz ma znów wielkie szczęście

30, maksymalnie 31 stopni Celsjusza - to temperatura, jaką Lech Poznań zastanie w Lenkoranie w Azerbejdżanie, gdy przyleci na mecz z Chazarem Lenkoran w Lidze Europejskiej. Znów nie ma zatem mowy o katastrofalnych upałach.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Lech Poznań ma niesłychane szczęście do meczów, w którym grożą mu olbrzymie upały. Jakoś zawsze go omijają . Podczas dwóch poprzednich wizyt w Azerbejdżanie - w lipcu 2008 roku na meczu z Chazarem Lenkoran (w Baku) oraz w lipcu 2010 roku na meczu z Interem Baku - witała lechitów ściana gorąca, ale w dniu meczu, wieczorem w obydwu wypadkach upał zelżał i temperatura spadła poniżej 30 stopni. Było zatem bardzo przyjemnie, wręcz idealnie do gry.

Jeszcze dramatyczniej wyglądała sytuacja w sierpniu 2010 roku, gdy Kolejorz wybierał się na pojedynek z Dnipro Dniepropietrowsk na Ukrainę. Tamtego lata całą Ukrainę oraz południową Rosję dotknęły tak potężne upały, że spowodowały klęskę żywiołową. Płonęły lasy, umierali ludzie, innych ewakuowano z zagrożonych pożarami miast i wsi. Wyglądało to fatalnie i rozgrywanie meczów w takich warunkach w ogóle stało pod znakiem zapytania. Tak było jeszcze dwa tygodnie przed wyprawą Lecha do Dniepropietrowska. Gdy do niej doszło, przyroda się zlitowała i upał zelżał. Lech z Ukraińcami grał także przy temperaturze bez mała 30 stopni. I wygrał.

Tym razem również wygląda na to, że poznaniakom się uda. W Azerbejdżanie nie spadnie na nich ukrop i mordercze upały. Dziś w Azerbejdżanie grzmiało i padało deszcz, ale od wtorku ma być sucho i słonecznie. Przewidywana na wtorek, środę i czwartek temperatura w Lenkoranie to 30-31 stopni, czyli niewiele jak na Azerbejdżan w lipcu. W Baku będzie ciut goręcej, do 32 stopni. Wieczorem temperatura spadnie do około 25 stopni.

Warunki do gry Lech Poznań będzie miał zatem znów wymarzone. Raz jeszcze ominie go ekstremum.

Ropa, kawior i herbaciane pola - czyli czego nie wiecie o Azerbejdżanie


Więcej o:
Komentarze (3)
Chazar Lenkoran - Lech Poznań. Kolejorz ma znów wielkie szczęście
Zaloguj się
 • modrzew014

  Oceniono 26 razy 2

  zeby im to szczescie szybko sie nie skonczylo ...

 • epox

  Oceniono 2 razy 0

  ciekawe czy zabrali odświeżacze powietrza AmbiPur ;)?

 • perwojtek

  Oceniono 14 razy -8

  czy wiadomo Gazecie ilu Żydów zamieszkuje ww kraj?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX