Sport.pl

Kibice Lecha Poznań w kazachskich gazetach

- Szczęście sprzyjało w tym meczu Polakom, ale sprzyja lepszym, a oni byli lepsi - napisał po remisie Lecha Poznań z Żetysu Tałdykorgan kazachski dziennik sportowy ?Prosport?.
Kazachowie na okładkę gazety dali jednak nie zdjęcie z Tałdykorganu, ale z Ałmaty, gdzie gościnnie grający tu na Stadionie Narodowym zespół Ordabasy Szymkent wyeliminował serbską Jagodinę. To dla Kazachów powód do dumy, rozważań i potwierdzenie faktu, że idą dobrą drogę ku podniesieniu poziomu swej piłki.

Nad Żetysu Tałdykorgan załamują ręce, gdyż - ich zdaniem - zespół grał dobrze i pokazał się w Europie godnie.- Co nam jednak teraz po tym honorze, skoro odpadliśmy? - pisze rosyjskojęzyczny "Prosport".

Tytułuje on relację "Mużyk Mużykow" - to rosyjska gra słów, która znaczy mniej więcej tyle, co "mężny Mużykow". Nawiązuje one do nazwiska Serikżana Mużykowa, który strzelił wyrównującego i dającego nadzieję gola dla Żetysu. - Ta nadzieja uleciała 10 minut przed końcem. Wtedy stało się jasne, ze kolejnych trzech goli Żetysu już nie strzeli. Po wyniku 0:2 z Polski tylko szaleni optymiści mogli spodziewać się, że tałdykorganie odrobią straty. Pozostaje tylko honorowy występ, po którym żadna pociecha - czytamy.

Na zdjęciu w kazachskiej gazecie (czarno-białym) widać także dopingujących kibiców Lecha Poznań z flagą Legion Piła.

?????

Więcej o:
Komentarze (2)
Kibice Lecha Poznań w kazachskich gazetach
Zaloguj się
  • emil123456789987654321

    Oceniono 4 razy 2

    he kazachowie podniecają się wygraną ich drużyny w 1 rundzie emitują mecze i wogle a u nas mecz 1 rundy nigdzie nie emitowany podobno nie ma żadnego zainteresowania ??he kto pozowlił tvp emitować mecze ktorych i tak nie daje?o ile się nie myle to tvp może dawać jeden czwartkowy mecz wybrany jaki chce a jeśli lech legia i ruch awansują do grupy? to okaże się że dalej nie będę mógł oglądać jak lech wygrywa z najlepszymi bo może w tym czasie tvp będzie emitowało ruch bądz legię to są chyba żarty

  • penkin

    Oceniono 4 razy -2

    jacy kibice?mięśniaki..poruta.kto zapłacił im za tę wycieczkę?żenada i w ch...a granie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX