Sport.pl

''Legia Warszawa powiedziała nam, że nie sprzeda Lecha Poznań''

- Chcieliśmy zdobyć nagrania meczów Lecha Poznań, aby się do nich przygotować. Poprosiliśmy Legię Warszawa, bo grała z Lechem nie tak dawno i ponoć się z nim nie lubi. Powiedziała nam, że mowy nie ma, bo rodaków się nie sprzedaje - mówi Timur Kamaszew, attache prasowy kazachskiej federacji piłkarskiej. Relacja na żywo od godz. 14. na Sport.pl.
Zaraz po losowaniu europejskich pucharów, które miało miejsce 25 czerwca, Kazachowie z Żetysu Tałdykorgan postanowili zadbać o zgromadzenie materiału o swoim wylosowanym przeciwniku, Lechu Poznań. Misję tę otrzymał od Żetysu attache prasowy kazachskiej federacji piłkarskiej, Timur Kamaszew. - Najpierw zwróciłem się do waszej ekstraklasy, która pokazuje na co dzień mecze ligi. Chcieliśmy mieć te świeże - relacjonuje. - Poinformowali mnie, że jest taka opcja, by kupić nagrania, ale musze złożyć wniosek, zapłacić. Dobrze, mówię, zapłacimy. Telewizja stwierdziła jednak, że potrwa to dwa tygodnie. Tyle czasu nie mieliśmy...

Timur Kamaszew dodaje, że następnie w imieniu Żetysu zwrócił się do polskich klubów. - Zasięgnąłem języka i dowiedziałem się, że Lech Poznań nie żyje w przyjaznych stosunkach z Legią Warszawa, a to z nią i na jej stadionie zagrał jedno z lepszych spotkań końcowej części rundy wiosennej. Takie nagranie bardzo nas interesowało, więc zwróciłem się do Legii z prośbą o zapis. Co usłyszałem? Że mowy nie ma, gdyż nie sprzedadzą nam swoich rodaków. I że nie ma w Polsce takiego zwyczaju.

Timur Kamaszew uśmiecha się: - Niby się Polacy nie lubią nawzajem, a gdy przychodzi co do czego to proszę...

Trener Lecha Poznań Mariusz Rumak mówi, że poznaniakom udało się zgromadzić mecze Żetysu Tałdykorgan z kwietnia i maja - z Kajratem Ałmaty, Szachtiorem Karaganda i Tobołem Kostanaj. Stało się tak dzięki uprzejmości kazachskich klubów, co szkoleniowiec Lecha poczytuje jako postawę fair. Timur Kamaszew komentuje: - Możliwe, że byli fair, ale ponieważ są to mecze stare, obstawiam, że zadzwonili najpierw do Żetysu i zapytali, czy mogą dać nagrania Lechowi. W klubie z Tałdykorganu wiele się od tego czasu zmieniło, więc stwierdził on: a dajcie, i tak inaczej teraz gramy.

Dziś Lech Poznań ma już sporo informacji o Żetysu po pierwszym meczu.

Kazachstan to nie Borat! Czego nie wiecie o tym kraju?


Więcej o:
Komentarze (55)
''Legia Warszawa powiedziała nam, że nie sprzeda Lecha Poznań''
Zaloguj się
 • repart

  Oceniono 53 razy 53

  Z wielkim zadowoleniem czytam o zdecydowanej odmowie Legii. Mają rację, polski klub nie powinien szkodzić drugiemu, polskiemu klubowi. Tu nasza narodowa solidarność bierze górę. Nie muszę lubić Legii, jako kibic Lecha jestem z nich dumny. "Zaplusowała" legia bardzo i zyskała odrobinę mojej sympatii. Mam w pamięci ten gest ze strony kibiców Lecha, gdy zaprosili kibiców Legii na trybuny, gdy zabroniono im przyjazdu do Poznania. Teraz gest Legii pozostanie również w pamięci jako coś sympatycznego.

 • polskieeuro2012.blogspot.com

  Oceniono 57 razy 51

  Może nareszcie jakaś normalność zapanuje na stadionach piłkarskich?
  Może za wzorem zarządzających pójdą również kibice - na boisku rywalizują ze sobą na pieśni etc. a po meczu idą na wspólne piwo?

  Bardzo mi się podoba zwyczaj piłkarzy w Bundeslidze - po każdym meczu jaki widziałem piłkarze, którzy podczas meczu często mieli do siebie pretensje, (czasem iskrzyło po jakimś faulu) podchodzą do siebie i podają sobie ręce a nawet poklepują po ramieniu...

  To tylko sport, a dla kibiców forma relaksu - dziś się wygrywa, jutro przegrywa...
  A najważniejsze, aby mecz byl ciekawym widowiskiem !

 • mefju.16

  Oceniono 50 razy 50

  to jest po prostu tak, ze jak polski klub gra w pucharach to kibicują mu wszyscy (nawet kibice zwaśnionych z nim klubów) . To samo pokazała Legia - niby dlaczego ma przeszkadzać polskiemu klubowi, a pomagać kazachskiemu

 • kace1964

  Oceniono 48 razy 46

  Nareszcie jakas solidarnosc.

 • gleba23

  Oceniono 44 razy 44

  Bardzo dobra postawa Legii, wbrew temu co niedawno śpiewał Semir Stilić, notabene ówczesny piłkarz Lecha ...

 • normandi

  Oceniono 57 razy 43

  no i git! To rozumiem. Trzeba chyba lekką sztamę zrobić, a przynajmniej kibicować Legii w rozgrywkach pucharowych. Ja już to robię pomimo, że od 21 lat kibicuję Kolejorzowi!

 • stix

  Oceniono 47 razy 41

  Brawo. To się nazywa patriotyzm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX