Lech Poznań po raz drugi w europejskiej recydywie?

Jeżeli Lech Poznań wyeliminuje w czwartek w rewanżowym meczu kazachski Żetysu Tałdykorgan, zmierzy się z azerskim klubem Chazar Lenkoran. Będzie to trzeci w historii Lecha przypadek, by zagrał on w europejskich pucharach ponownie z tym samym zespołem.
Z azerskim Chazarem Lenkoran lechici grali już bowiem w 2008 roku, za czasów trenera Franciszka Smudy. Wygrali wtedy 1:0 w Baku, bowiem tutaj swoje mecze rozgrywał zespół z Lenkoranu. Gola strzelił Robert Lewandowski. W rewanżu lechici zwyciężyli 4:1.Ponowna gra z Azerami będzie drugim w dziejach przypadkiem, by Kolejorz zagrał w europejskich pucharach z tym samym przeciwnikiem. Pierwszym było starcie ze szwedzkim zespołem IFK Göteborg w 1992 i 1999 roku. Wtedy Lech dwukrotnie przegrał.

Ewentualna potyczka z Chazarem Lenkoran będzie także oznaczała, że Azerbejdżan dołączy do Hiszpanii i Rosji, czyli krajów, z których najczęściej losował przeciwnika w pucharach poznański Lech. W wypadku Hiszpanii były to: Athletic Bilbao, FC Barcelona i Deportivo La Coruna, a w wypadku Rosji - Spartak Moskwa, Terek Grozny i CSKA Moskwa. W wypadku Azerbejdżanu do klubu Chazar Lenkoran dochodzi jeszcze Inter Baku - rywal Lecha z 2010 roku.

Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że w czwartek poznański Lech awansuje w starciu z Żetysu Tałdykorgan.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!