Żetysu Tałdykorgan - Lech Poznań tylko w internecie z winy UEFA?

Jedyną szansą na obejrzenie meczu Lecha Poznań z Żetysu Tałdykorgan w Kazachstanie jest kazachska strona internetowa elarna.kz. Kazachowie zdecydowali się na transmisję w ostatniej chwili.
Decyzja o tym, że kazachska telewizja El Arna pokaże mecz Lecha Poznań z Żetysu Tałdykorgan zapadła we wtorek. Wcześniej Kazachowie tylko ją rozważali. Tak późna decyzja jest efektem działań UEFA, uniemożliwia też reakcję polskich kanałów telewizyjnych, które chciałyby przekazać sygnał.

- Losowanie odbyło się 25 czerwca koło południa w Szwajcarii. Nikt nie wiem, dlaczego tak późno - mówi Timur Kamaszew, attache prasowy kazachskiej federacji piłki nożnej. - Dla Kazachstanu to była godzina 16 po południu. Dzień pracy się kończył i nie mogliśmy już niczego załatwić. A następnego dnia telewizje musiały już mieć gotowe grafiki programów na najbliższy tydzień. Z powodu tak późnego losowania udało się przeprowadzić tylko jedną transmisję z pierwszej rundy, z meczu gruzińskiego Torpedo Kutaisi z Aktobe Lento.

Teraz Kazachowie planują transmitować dwa mecze - Żetysu Tałdykorgan z Lechem Poznań (godz. 14 czasu polskiego w czwartek) i zaraz po nim - Ordabasy Szymkent z Jagodiną z Ałmaty. Polskie stacje telewizyjne nie zdążą już jednak zrobić użytku z sygnału z Kazachstanu.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kazachstan to nie Borat! Czego nie wiecie o tym kraju?