Sport.pl

Mariusz Rumak: Dostałem zielone światło dla swoich pomysłów

- Rozmawiałem z właścicielem klubu, dostałem kredyt zaufania. Moja wizja została określona i zaakceptowana, podpisanie umowy to zielone światło dla realizacji tej wizji - mówi trener Mariusz Rumak o swoim nowym, trzyletnim kontrakcie w Lechu Poznań.
Klub poinformował o podpisaniu nowej umowy w poniedziałek. - Jest to standardowy kontrakt, zawiera pewne zapisy o premiach. Zaznaczam jednak, że nie zgodziłbym się na weryfikację wyników mojej pracy co rundę, bo proces budowania zespołu to nie jest tylko zdobywanie punktów. Mistrzostwo można zdobyć będąc prawie przez cały sezon drugim miejscu - mówi trener Rumak i podkreśla, że jego zadaniem jest budowa drużyny. - Ona nigdy się nie kończy. Myślę, że tylu zawodników co teraz [Lecha latem opuściło sześciu ważnych graczy - przyp.red.] już nie będziemy wymieniali. Budując dom nie można burzyć co chwilę ścian, nawet jeśli żona by tego chciała - twierdzi szkoleniowiec.

Trener Lecha liczy na transfery do klubu. - Jeśli będziemy mieli zagrać 27 spotkań w rundzie, a tyle ich może być jeśli awansujemy do fazy grupowej Ligi Europejskiej, to potrzebujemy jeszcze 2-3 graczy. Dla mnie postawa Szymka Drewniaka pokazuje, że nie potrzebujemy nie wiadomo jakich nazwisk. Młodych zawodników traktuję na równi ze starszymi i jeśli mówimy o środku pomocy, to mówimy nie tylko o Łukaszu Trałce i Rafale Murawskim, ale też o Szymonie Drewniaku i Karolu Linettym - mówi Mariusz Rumak.

Więcej o:
Komentarze (4)
Mariusz Rumak: Dostałem zielone światło dla swoich pomysłów
Zaloguj się
 • epox

  Oceniono 5 razy 3

  budowaliśmy, budowaliśmy i ..... panie trenerze Rumaku ..... prosimy nie opowiadać nam o wyczynach swoich pupilów na treningach ..... być może tam grają jak CR7 .... mnie jako widza interesuje jak np. Drewniak zagra w meczu o stawkę ... a tu już tak różowo nie jest ..... w ostatnim meczu Drewniak zagrał raczej jak F126p a nie jak CR7

  a więc mimo wszystko potrzebujemy i to na gwałt ogranych nazwisk a nie tylko zawodników z zaplecza ekstraklasy ....

 • epox

  Oceniono 4 razy 2

  i jeszcze jedno ..... masz zielone światło od prezia i zrób wszystko aby ci Kazachowie w czwartek nie zapalili czerwonego

 • methadone

  Oceniono 5 razy 1

  Z zespołu odeszło 6 ważnych zawodników.. Póki co na ich pozycje został ściągnięty tylko Trałka. Węgier gra na skrzydle, na tej pozycji nikogo nie ubyło, więc go nie liczę. Zatem czekam na co najmniej 5 nowych klasowych zawodników. Brakuje 2 obrońców, ofensywnego pomocnika (za Kriwca), rozgrywającego, napastnika. Tak naprawdę to już w zeszłym sezonie Lech miał za wąską kadrę więc poza uzupełnieniem składu potrzebne są dodatkowe wzmocnienia.
  W skrócie, 5 nowych klasowych zawodników to minimum. W innym wypadku, panowie z Wronek nie zobaczą mnie w tym roku na stadionie.

 • mateo292

  Oceniono 4 razy -2

  I bedzie budował, budował, budował....... i gowno zbuduje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX