Lech Poznań zagra z klubem 1. Bundesligi i starszym bratem Schweinsteigera

Lech Poznań potwierdził swoich dwóch sparingpartnerów podczas obozu w niemieckim Bad Gogging. W niedzielę 29 lipca Kolejorz zmierzy się z beniaminkiem 2. Bundesligi SSV Jahn Regensburg, a tydzień później (5 sierpnia o godz. 17) spotka się z FC Augsburg, czternastym zespołem 1. Bundesligi.
Dla FC Augsburg poprzedni sezon 1. Bundesligi był absolutnym debiutem na tym szczeblu rozgrywek. Zespół początkowo spisywał się fatalnie, nie wygrał w ośmiu pierwszych spotkaniach, potem jednak uciułał wystarczającą liczbę punktów (pokonał m.in. rewelacyjną Borussię Moenchengladbach) do wyprzedzenia czterech rywali i utrzymania się w elicie. W zespole nie ma gwiazd, bramki broni 36-letni Simon Jentzsch, a najlepszymi strzelcami są Koreańczyk Ja Cheol-Koo i Niemiec Sascha Moelders. Drużynę wzmocnił Czech Milan Petrżela z Viktorii Pilzno.

SSV Jahn Regensburg awansował do 2. Bundesligi po wygraniu barażu z Karlsruher S.C. Najwięcej goli w poprzednim sezonie zdobył Tobias Schweinsteiger, starszy brat Bastiana, gwiazdy Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec.