Sport.pl

Kibice Lecha Poznań przebijają się do Kazachstanu nawet ... autostopem

Gros fanów Lecha Poznań, którzy zdecydowali się na podróż za swą ukochaną drużyną przez 5500 kilometrów do Kazachstanu podróżować będzie tym samym samolotem, którym lecą piłkarze i trenerzy. Są jednak i śmiałkowie, którzy zdecydowali się na inną metodę.
Dwóch kibiców Lecha Poznań zamierza dotrzeć do Tałdykorganu na chińskiej granicy ... autostopem. Nie wiadomo czy uda im się dojechać na czas i czyńie zrezygnują w trakcie. Jeśli dotrą, będzie to prawdopodobnie najbardziej niesamowita wyprawa na jakikolwiek mecz Lecha Poznań w dziejach. W samolocie przez Kijów do Ałmaty, którym do Kazachstanu udał się nasz wysłannik, już pojawiła się grupa fanów Kolejorza. Jak mówią, polecieli wcześniej, gdyż zamierzają coś zobaczyć poza meczem. Reszta fanów, którzy zabierają się samolotem z zespołem Lecha, dotrze do Kazachstanu dopiero w środę czasu miejscowego. Czasu na zwiedzanie będą mieli niewiele. Awangardowa grupa kibiców Lecha, która wylądowała w Ałmaty we wtorek o świcie czasu miejscowego (cztery godziny różnicy w porównaniu z Polską), zamierza od razu udać się w góry i dopiero w czwartek zejść z nich do Tałdykorganu.

W czarterowym samolocie do Ałmaty, który w środę o godz. 8 rano zabierze z Poznania ekipę Lecha Poznań, zasiądzie prawdopodobnie ok. 60 kibiców Kolejorza. To dość sporo, zważywszy na trudy logistyczne i koszty samej podróży. Niektórzy z nich zamierzają pojechać także na drugą rundę do Azerbejdżanu, o ile będzie taka potrzeba i to azerski Chazar Lenkoran będzie rywalem Lecha w tej fazie rozgrywek. A to już wymaga wielu formalności. Kazachstan to nie Borat! Czego nie wiecie o tym kraju?


Więcej o:
Komentarze (12)
Kibice Lecha Poznań przebijają się do Kazachstanu nawet ... autostopem
Zaloguj się
 • mietek1910

  Oceniono 18 razy 18

  SZACUN dla autostopowiczow!!!

 • jurakuz

  Oceniono 17 razy 17

  pozytywnie, podróż za jeden uśmiech:)

 • syngefco

  Oceniono 20 razy 16

  Pięknie, poziom naszej piłki klubowej doprowadza nas do egzotycznych wycieczek, kiedy Mongolia ? Może powstanie Liga Kontynentalna Mizerot.

 • wporzokolo

  Oceniono 15 razy 11

  Tylko muszą wiedzieć, że w Kazachstanie jest zwyczaj płacenia za autostop.

 • uploadhelski

  Oceniono 8 razy 6

  Kazachstan to piękny kraj, a Ałmaty to niesamowite miasto! Zazdroszczę kibicom z Poznania tej wyprawy.
  Co do autostopu - bardzo realne, w samym Kazachstanie w zasadzie wszyscy wszędzie się podwożą.
  I w miastach i w ... stepie. Nie stoi się nawet minutki. Pod warunkiem, że coś jedzie (dotyczy stepu :) )
  Tylko po drodze może być gorzej, mam na myśli Rosję, tego bym się bał.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia

 • radiowiec21

  Oceniono 7 razy 5

  A to juz nie sa dla gazety KIBOLAMI co wstyd robia Polskiej pilce? Dziwnie jakos to brzmi na waszych lamach ....

 • guavajuice

  Oceniono 8 razy 0

  Gros - to okreslenie tuzinu tuzinów czyli 144, a w tekscie dalej jest : "W czarterowym samolocie do Ałmaty, który w środę o godz. 8 rano zabierze z Poznania ekipę Lecha Poznań, zasiądzie prawdopodobnie ok. 60 kibiców."

 • known2own

  Oceniono 26 razy -4

  No, ale kto by się nie zatrzymał, żeby podwieźć dwóch kiboli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX