Sport.pl

Lech Poznań dostał wizy do Kazachstanu. Kolejny problem - te azerskie...

Ekipa udająca się do Kazachstanu na rewanżowy mecz Lecha Poznań z Żetysu Tałdykorgan dostała w poniedziałek wizy do Kazachstanu. Czarterowy samolot z Lechem Poznań odleci zatem w środę do Ałmaty bez przeszkód. Te pojawią się, gdy w kolejnej rundzie Kolejorzowi przyjdzie zagrać z Chazarem Lenkoran.
We wtorek okaże się, która z drużyn przejdzie do drugiej rundy walki o Ligę Europejską - Chazar Lenkoran z Azerbejdżanu czy Kalju Nomme z Estonii. W lepszej sytuacji jest zespół estoński, który zremisował w Azerbejdżanie 2:2. Zwycięzca tej rywalizacji to potencjalny przeciwnik Lecha Poznań (o ile ten wyeliminuje w czwartek kazachski Żetysu Tałdykorgan), a poznaniacy trzymają kciuki za Estończyków. Nie tylko dlatego, że są bliżej. Także dlatego, że aby pojechać do Estonii, nie trzeba wiz.

Do Azerbejdżanu są natomiast one wymagane, a ich wyrobienie teoretycznie trwa dwa tygodnie. To znacznie więcej niż pozostanie Lechowi Poznań do ewentualnego meczu z Azerami (19 lipca, czyli za dziesięć dni).

A już teraz poznaniacy mieli problemy z wyrobieniem na czas wiz do Kazachstanu. Dostali je dopiero w poniedziałek, czyli zaledwie dwa dni przed wylotem. Kazachowie zażądali potwierdzenia listy udających się do Tałdykorganu członków ekipy przez ministerstwo spraw wewnętrznych i trochę to trwało. Jeżeli Kolejorz awansuje, a ma ku temu wielkie szanse, czekają go podobne, a może i większe komplikacje w wypadku Azerbejdżanu. Procedur związanych z uzyskaniem azerskich wiz i tak nie można rozpocząć wcześniej, gdyż przecież piłkarze, sztab Lecha Poznań, jego kibice, dziennikarze i VIP lecą do Kazachstanu z paszportami w dłoni. Dopiero po ich powrocie, w piątek byłoby możliwe złożenie paszportów w oczekiwaniu na wizy azerskie. W wypadku awansu Estończyków (i oczywiście Lecha Poznań) takich problemów w ogóle nie będzie.

Lech Poznań już dwukrotnie grał w europejskich pucharach z klubami z Azerbejdżanu, ale dotąd było możliwe wyrobienie sobie azerskiej wizy na granicy, na lotnisku. Teraz taka opcja zniknęła.

Więcej o:
Komentarze (17)
Lech Poznań dostał wizy do Kazachstanu. Kolejny problem - te azerskie...
Zaloguj się
 • voooo

  Oceniono 40 razy 36

  Nie dostaną wiz od razu, to powinien być walkower dla Lecha i wykluczenie tych azjatyckich zespołów jak nie chcą grać.

 • buli8100

  Oceniono 15 razy 9

  zrobić tranzacje wiązaną "Jak Kuba Bogu tak Bóg kubie"

 • hotin

  Oceniono 16 razy 8

  A na jakim kanale będzie transmisja z tego arcyciekawego meczu Lecha?

 • mwi4176

  Oceniono 10 razy 6

  Geograficznie kawalek Kazachstanu mimo wszystko lezy w europie. Tak samo jak kawalek Rosji i Turcji.
  Ale niech mi ktos powie dlaczego druzyny z Izraela czy Cypru graja w rozgrywkach europejskich?

 • mwi4176

  Oceniono 4 razy 4

  Kriwcowi musieli zalatwiac wize nawet na mecz w Pradze (chyba, ze ma Schengen Visa) ale juz na pewno na mecz w Manchesterze i jakos nie wzbudzalo to sesacji.

 • radaz97

  Oceniono 6 razy 4

  Do Lenkoranu 3500 km ;) zawsze 2000 mniej

 • adi250

  0

  rewanż można obejrzeć w internecie w czwartek godzina 14-00 na HQTV-mecze na żywo.Link-piłka nożna

 • lukaasz2904

  Oceniono 8 razy -4

  hotin
  Transmisji telewizyjnej nie będzie tak samo jak w poprzedni czwartek;)

 • ostoja75

  Oceniono 22 razy -4

  Trza było wygrać pierwszy mecz czterema bramkami to nie trzeba by było jechać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX