Wysoka porażka Żetysu Tałdykorgan w lidze trzy dni przed rewanżem z Lechem

Żetysu Tałdykorgan, rywal Lecha Poznań w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej, przegrało 1:5 z Szachtiorem Karaganda na własnym terenie w meczu 16. kolejki kazachskiej ekstraklasy. Kolejorz, który pierwszy pucharowy mecz wygrał 2:0, zagra rewanż w Kazachstanie w czwartek o godz. 14 czasu polskiego.
Żetysu Tałdykorgan ze względu na długą podróż z Polski przełożyło ligowy mecz z Szachtiorem Karaganda z niedzieli na poniedziałek, ale dzień odpoczynku więcej nie przyczynił się do sukcesu rywala Lecha Poznań. Serb Milos Mihajlov doprowadził co prawda do remisu 1:1 po kwadransie gry, ale jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik wpakował piłkę do własnej bramki. W drugiej połowie Szachtior dołożył trzy bramki i rozgromił gospodarzy.

Żetysu ostatni raz doznało tak wysokiej porażki 1 kwietnia tego roku. Wtedy przegrało 1:5 również z Szachtiorem Karaganda. Przeciwnik Kolejorza nadal jest na przedostatnim miejscu w lidze.

Żetysu Tałdykorgan - Szachtior Karaganda 1:5 (1:2)

Bramki: 0:1 Lunin (11. minuta), 1:1 Mihajlov (15.), 1:2 Mihajlov (42., sam.), 1:3 Vicius (69.), 1:4 Visnakovs (87.), 1:5 Arsenijević (90.)