Lech Poznań z najlepszą frekwencją widzów w pucharach

Frekwencja na meczu Lecha Poznań z Żetysu Tałdykorgan była najwyższa podczas pierwszej rundy pucharów - zwraca uwagę serwis kkslech.com
Oficjalnie podana frekwencja na meczu Lecha Poznań z Żetysu Tałdykorgan to 23 108 osób, co oznacza, ze w rzeczywistości mogło ich być ok. 25 tysięcy. To zdecydowanie najlepszy wynik spośród wszystkich ekip startujących na tym etapie w europejskich pucharach. Zainteresowanie meczem w Poznaniu od początku było bardzo duże i to przełożyło się na sprzedaż biletów. Lech Poznań zarobił na niej około pół miliona złotych, czyli tyle, ile wydaje na podróż czarterem na rewanż do Kazachstanu.

Na drugim miejscu znalazł się najwyżej rozstawiony w tej fazie Ligi Europejskiej holenderski klub Twente Enschede (na drugim miejscu rozstawiono Kolejorza), na którego pojedynek ze słabym przecież klubem UE Santa Coloma z Andory zjawiło się aż 18 tysięcy widzów! To wynik równie imponujący jak w wypadku Lecha.

Na kolejnym miejscu mamy ... ewentualnego rywala Kolejorza w drugiej rundzie, czyli Chazar Lenkoran, którego zakończony remisem 2:2 mecz z estońskim Kalju Nomme obserwowało 13 tys. widzów.

Mecz gruzińskiego Torpedo Kutaisi oglądało 8 tys. widzów, a mecze FK Baku i serbskiej FK Jagodiny - po 4 tysiące.

Lech Poznań z najlepszą frekwencją w pucharach