Sport.pl

Artjoms Rudnevs zagrał w sparingu HSV. ''To nowy Rudi Völler albo Ivica Olić''

Dobre recenzje zebrał były piłkarz Lecha Poznań, łotewski napastnik Artjoms Rudnevs po debiucie w sparingowym meczu Hamburgera SV z TSV 1860 Rosenheim. Jest porównywany do Ivicy Olicia i Rudiego Völlera.
- Wartość, jaką przedstawia sobą Artjoms Rudnevs jest ogromna. To nasze duże wzmocnienie. Stwarza on wielkie zagrożenie pod bramką rywali - nie kryje trener Hamburgera SV Thorsten Fink. Hamburski klub kupił Łotysza z Lecha Poznań za 3,5 mln euro. Hamburczycy uważają, że była to okazja i że Rudnevs jest wiele wart.

W debiucie w sparingu z TSV 1860 Rosenheim łotewski gracz wszedł na murawę od pierwszej minuty i strzelił gola, ale ze spalonego. Potem został zmieniony. Dyrektor sportowy HSV, były świetny piłkarz duński Frank Arnesen stwierdził, iż Artjoms Rudnevs to zawodnik stylem gry przypominający Ivicę Olicia, oddanego niegdyś przez Hamburgera SV do Bayernu Monachium. Dyrektor Arnesen wieszczy Łotyszowi wielką karierę międzynarodową.

- W zespole HSV mówią na mnie Rudi. To skrót od nazwiska Rudnevs, ale też porównują mnie do Rudi Völlera. Oczywiście, że kojarzę to nazwisko. To legenda niemieckiej piłki - opowiada Artjoms Rudnevs na stronie internetowej hamburskiego klubu.

Jak podają Niemcy, Artjoms Rudnevs wkrótce sprowadzi do Hamburga swoją żonę i córkę, które mieszkały z nim w Poznaniu . Co ciekawe, szybko zaprzyjaźnił się z grającym w HSV Jeffrey'em Brumą, bratem byłego gracza Kolejorza Marciano Brumy.

3,5 mln euro za Artjoma Rudniewa to:
Więcej o:
Komentarze (12)
Artjoms Rudnevs zagrał w sparingu HSV. ''To nowy Rudi Völler albo Ivica Olić''
Zaloguj się
 • matio97

  Oceniono 46 razy 26

  Jakby Lech pomyślał, to i by Rudnev poszedł za i 10 milionów , tyle jest wart

 • tdulinicz

  Oceniono 43 razy 23

  Jezu, nie HAMBURGERA SV tylko HAMBURGER SV !!
  Tego się nie odmienia HAMBURGER Sport Verein to po niemiecku "hamburski klub sportowy" a nie klub sortowy hamburger ! Czy ci kretyni polscy dziennikarze muszą być takimi ignorantantami !!!!!!!

 • archon21

  Oceniono 25 razy 21

  Jak dla mnie to Lech sprzedał Rundevsa za wyjątkowo niską cenę, a przecież jest bardzo utalentowany i przez to wart o wiele więcej. Żądza szybkiego zarobku odbije się Lechowi czkawką.

 • bromborek83

  Oceniono 26 razy 18

  chyba Artjom Rudniew, ponad rok temu wrócił do rosyjskiej pisowni nazwiska...

 • czarnycfc05

  Oceniono 25 razy 11

  Jeffrey Bruma jest zawodnikiem Chelsea, do HSV jest jedynie wypożyczony.

 • mr_gm

  Oceniono 16 razy 8

  Widzę, że przed pucharami i ligą Lech wzmacnia skład... a potem porażka za porażką.

 • frederickschoerner

  Oceniono 35 razy -15

  Co wy pieprzycie?? Dobre recenzje? Przez niego padla bramka a wyrownanie dla HSV nastapilo po jego zejsciu...

 • ttoorroo05

  Oceniono 48 razy -32

  Przeciez sie teraz nie przyznaja ze zmarnowali kase na przecietnego grajka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX