Żetysu Tałdykorgan jednak nie da rady zagrać. Przełożyło mecz ligowy

Zaplanowany pierwotnie na niedzielę mecz ligowy kazachskiego rywala Lecha Poznań w pucharach, Żetysu Tałdykorgan z Szachtiorem Karaganda został przełożony na poniedziałek. Powodem jest późny powrót zespołu Żetysu z Polski.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Piłkarze Żetysu Tałdykorgan przylecieli do Polski już we wtorek, ale rejsowym samolotem do Warszawy. Tak też wracali. Układ lotów był jednak dla nich niefortunny i Kazachowie zostali w Polsce aż do soboty . Wtedy dopiero polecieli do swojego kraju.

Swoje jednostki treningowe zespół z Kazachstanu przeprowadził zatem jeszcze w Polsce - w piątek Żetysu trenowało w Komornikach. Także w piątek, dzień po meczu piłkarze z Tałdykorganu widziani byli na mieście, jak spacerowali, zwiedzali i robili zakupy w Starym Browarze. Dopiero w sobotę odlecieli.

Na miejscu byli dopiero w nocy i w tej sytuacji ich zaplanowany na niedzielę mecz ligowy z Szachtiorem Karaganda (dobrym znajomym Ruchu Chorzów) został przełożony na poniedziałek, na godz. 19 czasu kazachskiego (czyli godz. 15 czasu polskiego). Dopiero po nim Kazachowie rozpoczną przygotowania do rewanżu z Polakami.

Kazachstan to nie Borat! Czego nie wiecie o tym kraju?


Lech Poznań poradzi sobie z Żetysu Tałdykorgan?