Prasa w Kazachstanie: Żetysu godnie walczyło z potomkami księcia Lecha

- Polacy zakładali, że piłkarze Żetysu Tałdykorgan zamkną się we własnym polu karnym i będzie można ich okładać. Tak jednak nie było. Przegrali, ale zagrali godnie - w takich duchu utrzymywane są komentarze kazachskich mediów po czwartkowym meczu Lecha Poznań z Żetysu Tałdykorgan w Lidze Euroopejskiej.
Kolejorz wygrał z Kazachami 2:0 po bramkach Rafała Murawskiego i Węgra Gergo Lovrencsicsa, ale wyraźną przewagę uzyskał dopiero w ostatniej godzinie spotkania. Pierwszą połowę zagrał słabo, na co zwracają uwagę dziennikarze w Kazachstanie.

Piszą oni, że choć Żetysu Tałdykorgan uzyskało najgorszy wynik spośród ekip z Kazachstanu (Ordabasy Szymkent nieoczekiwanie wygrało 1:0 na wyjeździe z serbską Jagodiną FK, a Aktobe Lento także na wyjeździe zremisowało z gruzińskim zespołem Torpedo Kutaisi), to dało z siebie wszystko i zaprezentowało się w Polsce godnie.

- Stawiliśmy twardy opór i założenia Polaków, że nasza drużyna okopie się w polu karnym i tylko na tyle ją stać były błędne - pisze sports.kz w tekście "Walczyli do końca. Wyglądało to godnie". - Zadanie, jakie stanęło przed potomkami legendarnego księcia Lecha okazało się niełatwe. Szkoda, że Żetysu nie wykorzystało swoich szans i nie strzeliło gola. Bardzo aktywny był Serikżan Mużykow, ale reszta jego kolegów z drużyny nie była w stanie go należycie wspomóc. Wynik 2:0 z pewnością bardzo zadowala rywali, ale sprawa nie jest rozstrzygnięta i Polacy nie będą mieli lekkiego życia, choć podobno już zarezerwowali bilety na kolejną rundę do Azerbejdżanu - czytamy.

Portal sport.nur.kz dodaje: - Rzeczywiście, potwierdziło się, iż to Żetysu Tałdykorgan trafił się najtrudniejszy rywal w pierwszej rundzie pucharów spośród wszystkich startujących drużyn z Kazachstanu. Początkowo Żetysu poczynało sobie odważnie i oddało kilka strzałów na bramkę Lecha, ale potem uległo. Jedynie Serikżan Mużykow miał ochotę nacierać na bramkę gospodarzy, ale sam nie był w stanie niczego zdziałać. Ot, zabrakło klasy i umiejętności.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!