Kto rywalem Lecha (lub Żetysu) w następnym rundzie? Remis 2:2 w Lenkoranie, gol bliźniaka b. piłkarza Korony

Azerski Chazar Lenkoran zremisował 2:2 z estońskim Kalju Nomme w pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. O tym, kto w następnej rundzie zmierzy się z Lechem Poznań lub Żetysu Tałdykorgan, dowiemy się po wtorkowym rewanżu w Tallinie.
Już po siedmiu minutach spotkania w Azerbejdżanie Chazar i Kalju Nomme miały na koncie po golu. Najpierw bramkę dla gości zdobył Japończyk Hidetoshi Wakui, a dwie minuty później wyrównał Branimir Subasić. Napastnik Chazaru urodzony w Belgradzie jest reprezentantem Azerbejdżanu, a jednego z goli zdobył przeciwko Polsce (w Baku w 2007 r. Polacy wygrali 3:1).

Chazar objął prowadzenie 2:1 po pół godziny gry, gdy do bramki trafił Rumun Adrian Scarlatache. W 70. minucie Estończycy doprowadzili do bardzo korzystnego dla siebie remisu. Wtedy gola strzelił Eino Puri, brata bliźniak Sandora, który wiosną 2011 r. grał w Koronie Kielce.

Rewanż we wtorek o godz. 17.45 w Tallinie.