Kazachowie: Trener Slobodan Krcmarević odmienił Żetysu

Pod wpływem nowego serbskiego trenera Slobodana Krcmarevicia rywal Lecha Poznań w pucharach, kazachski Żetysu Tałdykorgan zmienia się w zgrany zespół, a atmosfera bardzo się poprawiła - mówią dziennikarze z Kazachstanu, którzy przyjechali do Poznania.
Kolejorz zagra z Żetysu Tałdykorgan pierwszy mecz w Lidze Europejskiej. jego początek dziś o godz. 20. Lechici są zdecydowanym faworytem, ale trener rywali Slobodan Krcmarević z dużym poczuciem humoru mówi : - Może jednak, gdy się tak zastanowimy, znajdziemy argumenty przemawiające za moją drużyną? Cóż nam pozostaje, tylko tu nieoczekiwanie wygrać.

Slobodan Krcmarević objął Żetysu Tałdykorgan dopiero na początku maja. Wcześniej pracował jednak w Kazachstanie przez dwa lata, jako szkoleniowiec reprezentacji młodzieżowej tego kraju. Stąd kilku graczy byłej U-21 w zespole Żetysu. Krcmarević pracował także przez pewien czas na Cyprze.

- To niezwykle dowcipny i bardzo przyjacielski wobec mediów człowiek. Bardzo otwarty, zawsze skory do rozmowy i to takiej na luzie, bez puszenia się - mówią dziennikarze z Kazachstanu, którzy przyjechali do Poznania na ten mecz. - Zawsze odbiera od nas telefony, nigdy nie odmawia wywiadu. Na razie słabo zna rosyjski, ale uczy się. Ma prywatnego nauczyciela i robi szybkie postępy. To profesjonalista, który nie tylko poukładał grę Żetysu, ale na dodatek poprawił tu atmosferę. Piłkarze są bardziej rozluźnieni, nie ciąży na nich presja, a Boban Krcmarević znakomicie się z nimi dogaduje. Oni pójdą za nim w ogień.

Slobodan Krcmarević zastąpił na stanowisku Kazacha Serika Abdualijewa, który zdobył z Żetysu wicemistrzostwo kraju, ale gdy odchodził, zostawiał drużynę na przedostatnim miejscu. - Co było powodem kryzysu? Mogę powiedziec co było jego skutkiem. Jestem nim ja. Przyszedłem tu zmienić sytuację i systematycznie to robię - mówi serbski następca, a drużyna pod jego wodza z każdym kolejnym spotkaniem gra lepiej. Niedawno awansowała w Pucharze Kazachstanu po wyjazdowej wygranej z Tamazem Tamaz 2:0, a w niedzielę zremisowała z wyżej notowanym Aktobe Lento 1:1 .

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kazachstan to nie Borat! Czego nie wiecie o tym kraju?