Sport.pl

Trener Lecha Mariusz Rumak: Dzięki Kazachom mamy informacje o Żetysu

- W czasie Euro 2012 wszyscy patrzyli na świat i piłkę nożną pozytywnie i z uśmiechem. Skończyło się i już słychać pytania, co będzie gdy odpadniemy. Więcej optymizmu, więcej pozytywnego myślenia! - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak przed rywalizacją z Żetysu Tałdykorgan. Mecz rozpocznie się w czwartek o godz. 20, relacja na żywo w sport.pl.
- Nie egzaminowałem moich piłkarzy z tego, jak się wymawia nazwę "Żetysu Tałdykorgan". Nie muszę wymawiać jej bezbłędnie, ważne byśmy poznali sam zespół, a nie nazwę. Ja się jej nauczyłem - stwierdził szkoleniowiec poznańskiego Lecha.

Jak dodał, sytuacja Kolejorza jest inna niż była po losowaniu. - Wtedy nie mieliśmy żadnych informacji o rywali - mówi Mariusz Rumak. - Dzięki pomocy Kazachów dostaliśmy jednak nagrane trzy mecze Żetysu Tałdykorgan. Kolegom z Kazachstanu należy się tu wielki ukłon, bo nie robili żadnych problemów, niczego nie ukrywali. Cieszę się, że ta rywalizacja prowadzona jest fair.

Te trzy mecze to pojedynki Żetysu z Kajratem Ałmaty i Szachtiorem Karaganda oraz Tobołem Kostanaj. W wypadku tego ostatniego meczu to pojedynek, który Żetysu grało już pod wodzą nowego szkoleniowca, Serba Slobodana Krcmarevicia. To właśnie jego trener Mariusz Rumak uważa za wielki atut zespołu. - Widać rękę trenera w poczynaniach Żetysu - zaznacza. - To drużyna bez gwiazd, bez jakichś wirtuozów. Są jednak bardzo wyrównani w każdej formacji. W meczach, które oglądaliśmy, nie strzelili żadnej bramki po stałym fragmencie gry, ale są wysocy, więc z pewnością potrafią to robić.

Trener Lecha mówi, że skoro Żetysu Tałdykorgan zdobyło kwalifikację do pucharów, to zlekceważyć go nie wolno. - Zakładanie, że ogramy go z marszu nie byłoby właściwe - mówi. - Atutem Kazachów jest niewątpliwie to, że grają na bieżąco ligę i sa w ogniu walki. Granie meczów o punkty to jednak co innego niż sparingi. Nie wiem, czy to wyrównuje nasze szanse, ale jest plusem dla nich.

Zapytany o stan rywalizacji pucharowej między klubami z Kazachstanu i Polski, w której mamy remis (jeśli doliczyć odpadnięcie Polonii Warszawa w Pucharze Intertoto), odrzekł: - Możliwe, ale żaden z klubów kazachskich nie grał dotąd z Lechem. My mamy swoją historię, nie musimy niczego wyrównywać, bo to rywalizacja klubowa, a nie reprezentacji.

Mariusz Rumak zdradził, że w czwartkowym spotkaniu drużyna rozpocznie ostrożnie. - Nie chcemy nadziać się na kontrę, która doprowadzi do straty gola u siebie. Nie chcemy stracić gola u siebie, bo to postawi nas w niekorzystnej sytuacji - mówi. - Postaramy się nie stracić równowagi w meczu w Poznaniu i będziemy rozważni w naszych poczynaniach.

- Stres przed pucharowym debiutem nie jest u mnie większy niż wtedy, gdy obejmowałem Kolejorza - twierdzi Mariusz Rumak. - Wtedy też miałem zadanie do wykonania i gdybym go nie wypełnił, dziś rozmawialibyście z kim innym. Moim zadaniem jest przygotować zespół nie tylko do tej rywalizacji, ale i na ligę. To robię - mówi szkoleniowiec Lecha.

Kazachstan to nie Borat! Czego nie wiecie o tym kraju?


Więcej o:
Komentarze (10)
Trener Lecha Mariusz Rumak: Dzięki Kazachom mamy informacje o Żetysu
Zaloguj się
 • penkin

  Oceniono 12 razy 10

  uda się wygrać.tego jestem pewien.Rumak tak zmotywuje lechitów,że zagraja na medal.

 • matio97

  Oceniono 12 razy 8

  Rumiak dobry trener, ma szacunek do rywala i patrzy trzeźwo, każde zdanie potrafi zargumentować

 • jvd

  Oceniono 4 razy 2

  mogli go wkręcić i dać kilka nagrań z meczów kiedy drużyna inaczej grała albo bez podstawowych zawodników :P

 • ttoorroo05

  Oceniono 6 razy 0

  Chlopisko juz sra w pory,a jak by tak trafil na Bayern to by skonczyl z zawalem w szpitalu.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 4 razy 0

  Jak nie bedzie 5-0 to wina TuskA !

 • waw74

  Oceniono 3 razy -1

  alez ten Lech ma niesamowicie mocny sklad!!!! i jaka ławka!!!! wow, brawo Rumak, brawo konina

 • bigosmiszcz

  Oceniono 2 razy -2

  Hsaaa haaaahhaaahahaa! ;)

 • bigosmiszcz

  Oceniono 7 razy -5

  Ja bym ich ogral bez przygotowania i bez informacji o przeciwniku. Ot tak prosto z wakacji na mecz od razu.:) ZetyS hahahhhaaa:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX