Piwo poleje się na stadionie przy Bułgarskiej. Lech Pils sponsorem Lecha Poznań

Lech Pils został sponsorem premium Lecha Poznań. Logo marki Kompanii Piwowarskiej znajdzie się na spodenkach piłkarzy, a piwo niskoprocentowe będzie sprzedawane na stadionie - już podczas meczu z Żetysu Tałdykorgan. Nieoficjalnie wiadomo, że Kolejorz dostanie od browaru ok. 700 tys. zł za sezon.
- Po paru miesiącach negocjacji podpisujemy trzyletnią umowę z marką Lech Pils. Jako sponsor rangi premium będzie obecna nie tylko w materiałach informacyjnych i na LED-ach, ale też na strojach piłkarzy - na prawej stronie spodenek. Kibice, zgodnie z wymogami ustawy, będą mogli kupić na stadionie piwo niskoprocentowe - tłumaczy Arkadiusz Kasprzak, wiceprezes Lecha Poznan.

- Naszą intencją nie jest bycie tylko sponsorem. Zaczynamy budować strefę Lecha, dostępną przez cały rok przy stadionie, gdzie będzie można wspólnie z przyjaciółmi obejrzeć np. mecze wyjazdowe Lecha i napić się piwa. Już na meczu z Żetysu Tałdykorgan będziemy oferowali kibicom nie tylko lane piwo, ale też Lech Shandy [połowa piwa, połowa lemoniady - red.], Lech Free [0,5 proc. alk. - red.], Tyskie Jasne Lekkie [3,5 proc. alk. - red.] - opowiada Robert Wesoły, dyrektor sprzedaży Kompanii Piwowarskiej.

Maciej Derda, dyrektor marki KP, zwraca uwagę na związki browaru z regionem. - Kompania Piwowarska pochodzi z Poznania, tu jest siedziba spółki i jeden z trzech browarów. I tylko w tym browarze powstaje Lech Pils, piwo dla Wielkopolan - mówi.

Przez poprzednie lata status związku KP z Lechem Poznań można określić jako ''to skomplikowane''. Siedem lat temu poznańscy kibice ogłosili bojkot Kompanii Piwowarskiej. Protestowali przeciw sponsorowi klubu, który postanowił - przez reklamę marki Tyskie na koszulkach - przekazywać większe pieniądze Wiśle Kraków niż Kolejorzowi. Po długich przepychankach Kompania zwiększyła wsparcie dla Lecha, ale gorycz w wielu poznańskich fanach pozostała nawet do dziś. Od 2006 roku sponsorem (na początku też na froncie koszulek) była Warka, konkurencja dla KP z Grupy Żywiec. Od środowego popołudnia, oficjalnym piwem i sponsorem Lecha Poznań jest Lech Pils.

Co sądzisz o sprzedaży piwa na stadionie?