Sport.pl

Co piszą w Kazachstanie? ''Lech Poznań na razie nie błyszczy. Powinniśmy go przejść''

Po dwóch sparingach, jakie tego lata rozegrał już Lech Poznań można wysnuć wniosek, że póki co formą nie błyszczy - można wyczytać w kazachskich mediach tuż przed pierwszym starciem Kolejorza z Żetysu Tałdykorgan w Lidze Europejskiej. - Powinniśmy przejść Polaków - oznajmiają Kazachowie.
- Jeśli sądzić po zapisach wideo, jakie dotarły do Kazachstanu ze spotkań Lecha z Flotą Świnoujście i Arką Gdynia, to nasuwa się wniosek, że Lech na razie nie błyszczy formą i dokładną grą - pisze portal sport.nur.kz. Informuje on czytelników w Kazachstanie dość precyzyjnie o historii Lecha, jego osiągnięciach, podkreślając niesamowite wyniki z 2010 roku i wyeliminowanie samego Juventusu Turyn. - Potem jednak następny sezon Lech położył i teraz wraca do europejskich rozgrywek. Póki co, nie jest w wysokiej formie - czytamy.

Serwis cytuje także trenera Mariusza Rumaka, który po meczu z Arką Gdynia był zadowolony z tego, że jego zespół przećwiczył grę w upale , gdyż - jak zakłada - w Kazachstanie warunki klimatyczne mogą być jeszcze gorsze.

Cytowany jest także Bartosz Ślusarski, który zapowiada dobre przygotowanie do dwumeczu z Żetysu Tałdykorgan. - No cóż, przekonamy się niebawem, jak przygotował się Lech - komentuje serwis. Dla Polaków będzie to dopiero pierwszy pojedynek nowego sezonu, niczego o stawkę jeszcze nie grali. Tymczasem Kazachowie są w samym środku piłkarskich rozgrywek - przypomina i dodaje: - W tej sytuacji Żetysu nie tylko może przejść Lecha, ale wręcz powinno tego dokonać.

Żetysu Tałdykorgan powinien przejść Lecha

Kazachstan to nie Borat! Czego nie wiecie o tym kraju?


Więcej o:
Komentarze (16)
Co piszą w Kazachstanie? ''Lech Poznań na razie nie błyszczy. Powinniśmy go przejść''
Zaloguj się
 • epox

  Oceniono 9 razy 9

  dla znafffffffffców piłki kopanej w tym kraju ... co oznacza miejsce w lidze w trakcie sezonu ????
  właściwie nic ..........

  kto skopał dupy angolom z MC w Poznaniu ...... zespół z 13 miejsca słabiutkiej ekstraklasy

 • zabavnik

  Oceniono 9 razy 7

  to jest aktualnie przedostatnia drużyna w lidze kazachskiej a zagrali już 15 kolejek więc jeżeli mamy się bać takiej drużyny to z czym do ludzi

 • deft-btm

  Oceniono 8 razy 6

  w Kazachstanie tak samo jak w Polsce dziennikarze nie grzeszą rozumem.

 • svatopluk

  Oceniono 8 razy 6

  Żetisu jest przedostatnie w lidze:)
  kff.kz/

 • dra-h

  Oceniono 7 razy 5

  a paczył pan dziennikarz z Kazachstanu w jakiej formie jest Żetysu?

 • dwakilo

  Oceniono 9 razy 3

  Chyba ich poebało.

 • ketjow1978

  Oceniono 2 razy 2

  Żetysu grało w swojej lidze w tym sezonie 8 spotkań na wyjeździe, wszystkie przegrało, bilans bramkowy z tych 8 meczów wyjazdowych to 4-20 :).
  Teraz zagra na Bułgarskiej i aby realnie myśleć o awansie nie może tutaj przegrać. No cóż, mimo sympatii dla azjatyckiej piłki, nie byłbym takim optymistą na miejscu dziennikarzy z Kazachstanu

 • ttoorroo05

  Oceniono 1 raz -1

  I maja racje,jak na dzisiaj to kuchenkorz jest slabiutki na tych Kazachow.Beda plakac patalachy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX