Ekstraklasa S.A. przeprasza za obelgi wobec Lecha Poznań

Hakerzy zaatakowali stronę organizatora rozgrywek piłkarskich w Polsce. W tabeli ekstraklasy nazwę Lech Poznań zamienili na ""Lech KKS Kur... i Pies". Ekstraklasa zawiesiła działanie serwisu i przeprasza za ten atak.
W komunikacie Ekstraklasa S.A. czytamy:

Ekstraklasa SA z przykrością informuje, że 1 lipca doszło do włamania hakerskiego na stronę Ekstraklasa.org. Niezwłocznie po wykryciu tego incydentu podjęte zostały działania mające na celu zabezpieczenie serwisu przed kolejnymi włamaniami. W związku z tym funkcjonowanie strony zostało czasowo zawieszone

Do tego organizator zamieścił także oświadczenie administratora serwisu.

Oświadczenie firmy HIVE SPORTS & MEDIA

"W dniu 1 lipca doszło do ataku na serwer utrzymujący stronę Ekstraklasa.org z wykorzystaniem błędu programistycznego znajdującego się w umieszczonych na nim skryptach. Luka ta w konsekwencji umożliwiła sprawcom możliwość edycji treści strony. W tej chwili kompleksowo sprawdzane są wszelkie serwisy działające na tym serwerze tak, aby wyeliminować możliwość kolejnych ataków."

Do ataku przyznała się już grupa JurassicSec. Za pośrednictwem Twittera poinformowała później, że zaatakowała także oficjalne strony internetowe Polonii Warszawa i Arki Gdynia.