Sport.pl

Były piłkarz Lecha Poznań z Gambii zmienia klub w Belgii

Gambijczyk Ebrahim ''Ibo'' Sawaneh, który był rezerwowym w Lechu Poznań w latach 2005-2006, wyrobił sobie niezłą markę w belgijskiej ekstraklasie. Po strzeleniu w poprzednim sezonie ośmiu goli dla RAEC Mons, napastnik podpisał trzyletni kontrakt z OH Leuven.
Ebrahim Savaneh w Lechu Poznań zagrał dwa mecze w ekstraklasie (z Polonią Warszawa i Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wlkp.), dwa w Pucharze Intertoto (rywalami Karvan Jewlach i RC Lens) i jeden w Pucharze Polski (gol z Okocimskim Brzesko). Kolejorz po zesłaniu do rezerw pożegnał się z nim bez żalu.

Gambijczyk przez pół roku nie mógł znaleźć klubu, aż nieoczekiwanie podpisał kontrakt w Belgii. Z KSK Beveren spadł z ekstraklasy (cztery mecze i jeden gol), a w drugiej lidze został liderem zespołu. Zdobycie aż 21 goli w sezonie 2007/2008 pozwoliło mu przejść do KV Kortrijk. Przez trzy sezony w ekstraklasie zdobył osiem goli (wszystkie w sezonie 2009/2010). Podczas wypożyczenia do Mechelen trafił do bramki raz, a w Mons, gdzie prowadził go słynny Belg Enzo Scifo - osiem razy.

Jego nowy klub, FC Oud-Heverlee Leuven zakończył poprzedni sezon belgijskiej ekstraklasy na czternastym miejscu.

Więcej o: