Sport.pl

Lech Poznań stanie się rekordzistą. 5667 km do Kazachstanu

Przy odległości, jaką musi przebyć Kolejorz, bledną poprzednie wcześniejsze wyprawy do Kazachstanu Ruchu Chorzów, Jagiellonii Białystok czy nawet jego własne.
Dotychczasowy rekord w wyprawach do Kazachstanu należał do Ruchu Chorzów, który by zagrać z Szachtiorem Karaganda w Kazachstanie, musiał przebyć "zaledwie" 4457 km. Z kolei Jagiellonia Białystok na pojedynek z Irtyszem Pawłodar przejechała "tylko" 4189 km. By Lech Poznań mógł się dostać na mecz z Żetysu Tałdykorgan, musi pokonać o ponad 1000 km więcej. 5667 km znaczy, że Lech Poznań stanie się rekordzistą w dziejach gier polskich zespołów w pucharach. Nigdy dotąd żaden zespół nie podróżował tak daleko.

Lech Poznań przebił także swoje dotychczasowe rekordy. Na mecze z Chazarem Lenkoran (2008 r.) i Interem Baku (2010 r.) do Azerbejdżanu musiał pokonać 3300 km, na mecz z IB Vestmannaeyar z Islandii (1982 r.) - 2300 km, a na pojedynek z baskijskim Athletikiem Bilbao (1983 r.) - 2200 km. najdalszą wyprawą był jednak mecz z Beitarem Jerozolima (1993 r.) - 5000 km lądem.

Lech Poznań poradzi sobie z Żetysu Tałdykorgan?
Więcej o:
Komentarze (12)
Lech Poznań stanie się rekordzistą. 5667 km do Kazachstanu
Zaloguj się
 • bigpaolo10

  Oceniono 19 razy 15

  organizuje autokar na ten mecz.....wyjazd dzien po finale Euro.....sa chetni ??

 • madmaxs

  Oceniono 13 razy 11

  Jak za walkower jest 0:3 to wystarczy wygrac u siebie 4:0 i mozna nie jechac :P

 • stix

  Oceniono 8 razy 8

  Sto razy ciekawszy jest wyjazd do Kazachstanu pod chińską granicę niż wyjazd do Berlina czy innego Paryża.

 • kks26

  Oceniono 7 razy 5

  Jesteście pewni, że chodzi wam o obliczenie odległości po drogach samochodowych?

 • ergosumek

  Oceniono 6 razy 4

  Liga "europejska"?
  Europa sięga do chińskiego muru?

 • toldo1977

  Oceniono 7 razy 3

  w drugą stronę nie będzie krócej?

 • witek6667

  Oceniono 2 razy 2

  Do wszystkich zdziwionych, że Kazachstan i Izrael należą do Europy. Na wschodzie granicą między Europą a Azją są Góry Ural. Wszystkie ważne miasta w Rosji położone są na zachodzie tak więc chociaż większość lądu jest na terenie Azji to Rosja należy politycznie do Europy. Kazachstan w większości leży na terenie Europy, przed Uralem. Jeżeli chodzi o południowe granice to wyznacza je Turcja która także należy do Europy. Problem z Izraelem jest taki, że nie jest on lubiany na Bliskim Wschodzie i prawie nikt go tam nie szanuje i de facto nie uznaje, nie miałby z kim grać w piłkę nożną gdyż żadna arabka drużyna by się nie zgodziła ( no może nie każda, ale większość ). Izrael to sojusznik Europy na Bliskim Wschodzie i ma więcej wspólnego z Europą niż z Azją, chociaż geograficznie nie to piłkarsko należy do "nas" bo musi przecież z kimś grać np. w eliminacjach do różnych imprez.

 • velores

  Oceniono 2 razy 2

  nowe osiągnięcie Lecha - nowa okazja do zorganizowania fety na mieście

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX