Gergo Lovrencsics jest jak Andrzej Szarmach?

- Nowy nabytek Lecha Poznań Gergo Lovrencsics został przez nas gruntownie prześwietlony, zanim go pozyskaliśmy - zapewniał trener Mariusz Rumak na antenie Radia Merkury.
W audycji Radia Merkury trener lechitów ocenił jednego z dwóch nowych piłkarzy Lecha, Węgra Gergo Lovrencsicsa, pozyskanego z klubu Lombard Papa. - Przyglądaliśmy mu się długo, ja na żywo oglądałem jego mecze. Prześwietliliśmy nawet jego życie pozaboiskowe. Stąd wiemy, że to zawodnik bardzo charakterny - ocenia Mariusz Rumak. - To skrzydłowy, który da nam nową jakość. Ma niezłą szybkość i odwagę. Potrafi wsadzić głowę tam, gdzie inni nie wsadzają nawet nogi - dodał, porównując go tym samym do legendarnego polskiego piłkarza Andrzeja Szarmacha, zwanego "Diabłem".

Trener Mariusz Rumak dodał, że Węgier grę w Lechu Poznań traktuje bardzo poważnie i z wielkimi ambicjami. - Mówi już po angielsku, a uczy się polskiego. Nie zagrał jeszcze żadnego meczu, a już zna kilka słów i wyrażeń. Chce jak najszybciej opanować nasz język - wyjaśnił. Zapytany o to, czy Gergo Lovrencsics i Łukasz Trałka z Polonii Warszawa wystarczą Lechowi tego lata jako nowi piłkarze, odparł krótko: - Nie. Dlatego to nie koniec.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!