Osiemnastolatek z Lecha Poznań ma nowy kontrakt i duże szanse na grę

Tomasz Kędziora, 18-letni obrońca Lecha Poznań, podpisał z klubem swój pierwszy zawodowy kontrakt. - Otwiera się przed nim duża szansa na grę - uważa trener Mariusz Rumak.
Tę szansę stwarza mu odejście z Lecha dwóch zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali na prawej obronie - Grzegorz Wojtkowiak odszedł do TSV 1860 Monachium, a kontrakt Marcina Kikuta wygasa i Lech nie chce go przedłużyć. - Trochę martwi mnie, że na pozycji prawego obrońcy będzie brakowało nam doświadczenia - mówi trener Mariusz Rumak. Klub próbuje temu zaradzić i negocjuje transfer obrońcy. - To piłkarz, który może grać zarówno w środku, jak i na prawej stronie defensywy - tłumaczy trener.

Na razie jednak otwierają się nowe perspektywy przed Tomaszem Kędziorą, który od ponad roku trenuje z pierwszym zespołem Lecha, ale do tej pory nawet w nim nie zadebiutował. Klub właśnie podpisał z nim trzyletni kontrakt. - Doceniamy postawę i pracowitość Tomka w ostatnim czasie. To bardzo perspektywiczny zawodnik, który cały czas robi duże postępy. Już teraz wyróżnia się w grupie młodych zawodników Kolejorza i liczymy, że wkrótce będzie wzmocnieniem pierwszego zespołu - mówi członek zarządu ds. sportu Piotr Rutkowski cytowany przez oficjalną stronę Lecha.

Kędziora ma szansę być drugim młodym obrońcą w podstawowym składzie Lecha, obok starszego od niego o dwa lata Marcina Kamińskiego.

Ntibazonkiza, Traore, Okachi... Kogo latem kupi Lech Poznań?