Lech Poznań awansował. Juniorzy starsi wygrali w Kielcach

Wysoka wygrana 4:1 z Koroną w Kielcach pozwoliła juniorom starszym Lecha Poznań awansować dalej w walce o mistrzostwo Polski.
W pierwszym spotkaniu, w weekend lechici tylko zremisowali we Wronkach z Koroną Kielce 2:2 . Ten wynik stawiał ich w niezbyt korzystnym położeniu przed rewanżem play-off. Poznaniacy jednak poradzili sobie i wygrali rewanż w Kielcach aż 4:1. Gole strzelili: Szymon Zgarda, Paweł Baraniak, Piotr Fontowicz i Patryk Wolski, członek pierwszego zespołu Kolejorza. Co ciekawe, to kielczanie prowadzili w tym meczu 1:0 po trafieniu Bartosza Papki.

W zespole juniorów starszych Lecha Poznań grają gracze, którzy niedawno sięgnęli po medal Mistrzostw Europy i zostali włączeni do pierwszej drużyny Kolejorza na sezon 2012/2013 - Aleksander Wandzel, Adrian Cierpka i Karol Linetty.

Skład Lecha Poznań z tego meczu:

Wandzel - Kędziora, Witt, Sadowski, Szczupakowski - Chromiński (28. Zgarda), Bagiński (70. Fontowicz), Linetty (81. Przepióra) - Cierpka, Wolski (79. Graś), Baraniak (65. Wasielewski)

Kolejnym rywalem młodych lechitów będzie Stal Mielec (24 i 28 czerwca). W grze pozostają jeszcze: Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, Arka Gdynia, ŁKS Łódź, Jagiellonia Białystok i Pogoń Szczecin.