Sport.pl

Gergo Lovrencsics: Chcę grać w Lechu jak Artjom Rudniew

Gergo Lovrencsics został piłkarzem Lecha Poznań. W środę przed południem podpisał kontrakt. Na razie jest wypożyczony z węgierskiego klubu Lombard Papa, ale to od Lecha zależy, czy zostanie w klubie dłużej niż rok.
- Roczne wypożyczenie z opcją wykupu jest dla nas pewną formą zabezpieczenia. Lech Poznań to nie Lombard Papa, liga polska to nie liga węgierska. Poziom jest jednak wyższy - mówi trener Lecha Mariusz Rumak, który osobiście oglądał Węgra raz, w meczu tamtejszej ligi. Wtedy też z nim rozmawiał. - Ujął mnie charakterem. Jest pewny siebie, patrzy prosto w oczy - opowiada szkoleniowiec Lecha. - To wzmocnienie, a nie uzupełnienie zespołu. Pozyskujemy zawodnika szybkiego i dynamicznego, bardzo dobrego skrzydłowego - dodał. - Gergo ma rok czasu na to, by nas do siebie ostatecznie przekonać - powiedział członek zarządu Lecha Piotr Rutkowski.

- Bardzo cieszę się z przyjścia do wielkiego klubu. Chcę grać w nim tak, jak Artjom Rudniew - mówił po podpisaniu umowy sam Gergo Lovrencsics. - Od pierwszego dnia w Polsce zaczynam się uczyć waszego języka - dodał.

Gergo Lovrencsics był w minionym sezonie najlepszym zawodnikiem klubu Lombard Papa, który ledwo utrzymał się w węgierskiej ekstraklasie. Strzelił dla niego siedem goli. Jego umowa to roczne wypożyczenie z opcją wykupu na kolejne trzy lata.

Więcej o:
Komentarze (16)
Gergo Lovrencsics: Chcę grać w Lechu jak Artjom Rudniew
Zaloguj się
 • bigwaser

  Oceniono 20 razy 16

  no i git ;)

 • marlon43

  Oceniono 9 razy 7

  Gergo. Witamy w Lechuuuuu !!!!!!

 • der-rauber

  Oceniono 7 razy 3

  ciekawe, z 11 gra Murawski, czyżby to że na prezentacji Lovrencsics pokazał koszulkę z 11 oznacza że Murawski odchodzi? bo albo czegoś nie wiem, albo jest tu coś dziwnego

 • shravakayana

  Oceniono 2 razy 2

  Może coś z niego bedzie.. wyglada na wzmocnienie www.youtube.com/watch?v=pTlbBPEdhT8

 • hqpoznan

  Oceniono 1 raz 1

  oby ten Grzegorz nie okazał się Jankiem Zapotoką ale widać ze po ciele jest bardzo masywny więc potrafi się przepychać w polu karnym

 • princejammy

  0

  @hqpoznan - Gergo to Jerzy, a nie Grzegorz

 • mat1299

  Oceniono 4 razy 0

  Co wy sie tak tej nazwy klubu uczepili . Może w innych jeżykach Lech oznacza Lombard ciekawe czy wtedy byłoby wam do śmiechu . Zawodnik jesli sie dobrze zaakllimatyzuje może być sporym wzmocnieniem .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX