Lech Poznań zarobi na stadionie i zainwestuje pieniądze w klub

- Nie jestem upoważniony do podawania kwot, ale na byciu operatorem stadionu zarobimy. To był warunek przejęcia przez nas obiektu - mówi Bogdan Gleinert, prezes spółki Marcelin Management, która z ramienia Lecha Poznań zarządza stadionem przy ul. Bułgarskiej.
Stadion jest obiektem miejskim, a Lech został jego operatorem. Na razie stadion jest w rękach UEFA, ale po turnieju Euro 2012 znów zajmie się nim Kolejorz. - Warunki, jakie wynegocjowaliśmy, pozwalają nam zarobić na tym zadaniu - mówi Bogdan Gleinert, prezes spółki Marcelin Management w rozmowie z klubowym Magazynem Kolejorz. Odmawia podania, ile dokładnie jest w stanie zarobić Lech Poznan. - Pieniądze zainwestujemy jednak w klub - obiecuje.

- Na własny koszt przeszkoliliśmy stewardów. Firma Bokser zajmie się ochroną, firma Falck - zabezpieczeniem medycznym, a firma Amica - zabezpieczeniem technicznym. Sprzątanie stadionu powierzyliśmy firmie Amlux - zdradza. Mówi także o tym, że są już skończone kioski gastronomiczne na stadionie, a ich użytkownikiem będzie w czasie Euro 2012 firma Sports Hospitality z Warszawy. - Po turnieju mamy plany rozbudowy tej dziedziny na stadionie - mówi Bogdan Gleinert.