Mirosław Okoński otworzył wystawę w Nowym Tomyślu

- Rozegrałem wiele ważnych spotkań, ale moim najpiękniejszym wspomnieniem jest towarzyski mecz, w którym zagrałem przeciwko Diego Maradonie - opowiadał były świetny piłkarz Lecha Poznań Mirosław Okoński podczas otwarcia wystawy piłkarskiej w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu.
- To było na stulecie HSV, kiedy do Hamburga przyjechało SSC Napoli. Strzeliłem bramkę na 1:0, a wyrównał właśnie Maradona. Po meczu nie chciał jednak wymienić się koszulkami - wspominał legendarny piłkarz poznańskiego Lecha, który - dzięki życzliwej pomocy firmy Red Box - przyjechał do Nowego Tomyśla na zaproszenie miejscowego pasjonata sportu, Ryszarda Rostkowskiego i dziennikarza Canal Plus, Mariusza Wróblewskiego.

Obaj panowie prezentują w nowotomyskiej bibliotece kolekcjonerskie zbiory piłkarskich pamiątek. Na wystawie "Futbol w zasięgu ręki" zobaczyć można albumy, programy, bilety i zdjęcia z autografami piłkarskich sław, zarówno tych współczesnych, jak i futbolowych gwiazd sprzed lat.

Podczas otwarcia wystawy Okoński rozdawał autografy na zdjęciach oraz wpisywał dedykacje w wydanej niedawno przez Red Box książce "Okoń", której autorem jest dziennikarz "Gazety Wyborczej", Radosław Nawrot.

Wystawę w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu oglądać można do środy, 6. czerwca.

Czy pamiętasz gole Mirosława Okońskiego?