Sport.pl

Młody gracz Lecha Poznań w Borussii Dortmund?

Borussia Dortmund chce pozyskać medalistę niedawnych Mistrzostw Europy do lat 17, Karola Linetty z Lecha Poznań - ta informacja krąży po Poznaniu od kilku dni. Lechita miałby trafić jednak jedynie do jej szkółki dla juniorów.
W czwartek poznański Lech poinformował, że przesuwa do składu seniorów dwóch członków znakomitej drużyny Marcina Dorny, która w Słowenii sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 17. Okazuje się jednak, że Karol Linetty ma inne plany.

Młody lechita informował podczas czwartkowej konferencji, że być może trafi do Borussii Dortmund. Na razie wzbudził tym jedynie wesołość słuchaczy, kibiców i dziennikarzy. POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Borussia Dortmund jest pod wrażeniem gry trzech Polaków - Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego, którzy walnie przyczynili się do zdobycia przez nią mistrzostwa Niemiec. BVB baczniej obserwuje teraz polski rynek. Chce pozyskać Rafała Wolskiego z Legii Warszawa. Karol Linetty miałby jednak trafić co najwyżej do szkółki juniorów. W Lechu ma szanse na grę w ekstraklasie.

Jeżeli Linetty odejdzie do Dortmundu, Kolejorzowi należeć się będzie ekwiwalent za wyszkolenie tego gracza.

Karol Linetty powinien:
Więcej o: