Sport.pl

Adrian Cierpka i Karol Linetty są blisko gry w ekstraklasie

- Ci chłopcy nie potrzebują już wiele czasu, by debiutować w pierwszej drużynie Lechha Poznań - mówi Marcin Dorna, trener reprezentacji Polski do lat 17, były trener juniorów w Kolejorzu.
Adrian Cierpka i Karol Linetty wchodzili w skład drużyny Polski do lat 17, która zdobyła podczas Mistrzostw Europy w Słowenii brązowy medal . Lech zareagował i włączył ich do kadry pierwszego zespołu.

- Jestem przekonany, że zawodnicy z mojej kadry nie potrzebują dużo czasu, by zagrać w ekstraklasie. Moim zdaniem są tego bardzo blisko - uważa ich trener w kadrze Marcin Dorna, który zna obu piłkarzy także z klubu. - Jeśli zaczynają przygotowania z pierwszym zespołem, to jasny sygnał, że zainteresowanie ze strony trenera Mariusza Rumaka jest poważne. Trafili tu nie przez przypadek czy na zasadzie promocji, a po dłuższych obserwacjach. Czy się na tym poziomie obronią, to zależy już od nich. Znam ich i myślę, że sobie poradzą. Cieszy mnie, że podchodzą do piłki profesjonalnie. Są mniej doświadczeni, ale czas działa na ich korzyść.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Na turnieju, w którym dotarliśmy do półfinału, było tylko osiem najlepszych drużyn kontynentu. Nasi zawodnicy nie odbiegali od rywali pod względem wyszkolenia technicznego, choć nie chcę powiedzieć, że byli pod tym względem najlepsi.

Więcej o: