Aleksandar Tonew zagrał z Holendrami, Iljan Micanski strzelił im gola

Skrzydłowy Lecha Poznań Aleksandar Tonew wystąpił w towarzyskim meczu Holandia - Bułgaria, zakończonym sensacyjnym zwycięstwem Bułgarów 2:1. Drugiego gola dla gości strzelił były gracz m.in. Lecha Poznań i Zagłębia Lubin - Iljan Micanski.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Bułgarzy byli w sobotę w Amsterdamie rywalami przygotowującej się do Euro 2012 reprezentacji Holandii. Do przerwy prowadziła Holandia po golu Robina van Persie w końcówce pierwszej połowy meczu. Wyrównał w 50. min z rzutu karnego Iwelin Popow, a w 90 min. bramkarza Holendrów pokonał Iljan Micanski. Były gracz m.in. Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin, który ostatni sezon spędził w drugoligowym niemieckim FSV Frakfurt, wszedł na boisko pół godziny wcześniej. Od 78. min na placu gry był też skrzydłowy Lecha Aleksandar Tonew.

Następny mecz towarzyski Bułgarzy zagrają we wtorek. Ich rywalami będą Turcy.

Holandia - Bułgaria 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 van Persie (45.), 1:1 Popow (50.), 1:2 Micanski (90.)

Holandia: Krul - Heitinga, van der Wiel, Mathijsen (16. Bouma), Willems (64. Schaars) - Sneijder, van Bommel, van der Vaart (64. Kuyt), de Jong - van Persie - Huntelaar (77. Robben).

Bułgaria: Kolew (72. Cworovic) - Y. Minew (56. Stojanow), W. Minew, Iwanow (72. Iliew), Manolew - Bodurow, Gadżew, Popow (78. Tonew), Djakow, Milanow - Bożinow (60. Micanski).