Sport.pl

Trener Mariusz Rumak: Łukasz Trałka był topowym celem Lecha Poznań

- Zaczęliśmy dyskutować o transferze tego piłkarza w okolicach zimy, jeszcze z trenerem Jose Bakero. Wiedzieliśmy jednak, że dopóki Polonia Warszawa jest mocna, nic nie zrobimy - zdradza szkoleniowiec Kolejorza Mariusz Rumak po transferze Łukasza Trałki do Lecha
Defensywny pomocnik Polonii Warszawa podpisał trzyletnią umowę z Lechem Poznań, który zapłacił za niego 100 tys. euro. Zarówno trener Mariusz Rumak, jak i członek zarządu i dyrektor sportowy Piotr Rutkowski podkreślają, że ten piłkarz należał do ścisłej czołówki graczy, których Kolejorz chciał tego lata pozyskać. Poznański klub miał wytypowanych dwóch innych piłkarzy na tę pozycję jako alternatywę, ale udało mu się kupić cel numer jeden. Musiał jednak działać szybko.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

- Gdy zmieniła się sytuacja w Polonii Warszawa, pojawiła się szansa na pozyskanie zawodnika - mówi Mariusz Rumak. Jego zdaniem, Łukasz Trałka to jeden z najlepszych defensywnych pomocników w Polsce. Zastąpi Dimitrije Injaca, który opuścił szeregi Kolejorza .

- Nie chcę ich porównywać. Nie zdefiniuję, czy Łukasz Trałka jest graczem lepszym czy gorszym od Dimy Injaca. Jest piłkarzem innym - mówi Mariusz Rumak. - To zawodnik bardzo doświadczony, którego atutem jest chociażby wzrost. Dima tego atutu nie miał. A stałe fragmenty gry były dotąd piętą achillesowa Lecha, więc liczę na to, iż teraz się to zmieni.

- Powiedziałem już, że interesują nas tylko gracze, którzy podnoszą jakość drużyny i są wartością dodaną. Łukasz Trałka takim graczem jest, o ile zagra na maksimum swoich możliwości. A w tym już moja i jego głowa - zapewnia trener Lecha. - To piłkarz, który pozwoli nam zachować równowagę między młodzieżą a doświadczeniem - dodał.

Jako pierwszy o zainteresowaniu Lecha tym piłkarzem i możliwym transferze Łukasza Trałki napisał dwa tygodnie temu serwis POZNAN.SPORT.PL .

Czy Paweł Trałka to wzmocnienie Lecha Poznań?
Więcej o:
Komentarze (4)
Trener Mariusz Rumak: Łukasz Trałka był topowym celem Lecha Poznań
Zaloguj się
 • penkin

  Oceniono 30 razy 28

  czas pokaże co wart jest Trałka.a Injacowi dziękuję,bo to był dobry piłkarz.

 • kepi2

  Oceniono 12 razy 10

  Topowy gracz z listy ...rozumiem grę pod publiczkę, żeby komuś nie wbić do głowy że Lech chce kogoś jeszcze kupić, ale Rumak się chyba zagalopował...Dobre jest również tłumaczenie że Trałka mając 4 cm więcej od Dimy coś ugra nam w powietrzu. Po protu wymieniliśmy zawodników o podobnych statystykach tylko jeden jest o kilka lat młodszy i nic więcej, czas pokaże co nam to przyniesie.
  Mam nadzieję że może jeszcze działaczom coś zaświta, bo żeby grać w pucharach potrzeba mocnej kadry i jeszcze Injac zagra w Lechu. Na razie: dzięki za wszystko.

 • karawa81

  Oceniono 5 razy 5

  Koles wyceniany na 750 tys euro sprzedany za 100 tys...

 • 4.ever.lech

  Oceniono 17 razy -1

  Jak to był ich czołowy grajek do ściągnięcia to ja jestem załamany :( Koleś który jest gorszy od tych zawodników co już mamy na tej pozycji i jeszcze zrezygnowali dla niego z Injacia !!! WTF, kompletnie ich już tam poje..chało w tym klubie ??? Aż strach się bać co będzie dalej. Niech jeszcze sprzedadzą znowu Murasia, Toneva i nie wezmą Kiełba to mamy bajeczny sezon przed sobą :/ M-A-S-A-K-R-A co się w tym klubie wyprawia, za każdym razem jak myślę, że gorzej już być nie może oni udowadniają jak bardzo się myliłem. Zamiast starać się kibiców udobruchać po sprzedaży Rudego to oni takie numery wywijają.
  Sami sobie zakładają stryczek na głowę i czuję, że źle się to dla klubu i dla nich skończy :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX