Trener Mariusz Rumak: Łukasz Trałka był topowym celem Lecha Poznań

- Zaczęliśmy dyskutować o transferze tego piłkarza w okolicach zimy, jeszcze z trenerem Jose Bakero. Wiedzieliśmy jednak, że dopóki Polonia Warszawa jest mocna, nic nie zrobimy - zdradza szkoleniowiec Kolejorza Mariusz Rumak po transferze Łukasza Trałki do Lecha
Defensywny pomocnik Polonii Warszawa podpisał trzyletnią umowę z Lechem Poznań, który zapłacił za niego 100 tys. euro. Zarówno trener Mariusz Rumak, jak i członek zarządu i dyrektor sportowy Piotr Rutkowski podkreślają, że ten piłkarz należał do ścisłej czołówki graczy, których Kolejorz chciał tego lata pozyskać. Poznański klub miał wytypowanych dwóch innych piłkarzy na tę pozycję jako alternatywę, ale udało mu się kupić cel numer jeden. Musiał jednak działać szybko.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

- Gdy zmieniła się sytuacja w Polonii Warszawa, pojawiła się szansa na pozyskanie zawodnika - mówi Mariusz Rumak. Jego zdaniem, Łukasz Trałka to jeden z najlepszych defensywnych pomocników w Polsce. Zastąpi Dimitrije Injaca, który opuścił szeregi Kolejorza .

- Nie chcę ich porównywać. Nie zdefiniuję, czy Łukasz Trałka jest graczem lepszym czy gorszym od Dimy Injaca. Jest piłkarzem innym - mówi Mariusz Rumak. - To zawodnik bardzo doświadczony, którego atutem jest chociażby wzrost. Dima tego atutu nie miał. A stałe fragmenty gry były dotąd piętą achillesowa Lecha, więc liczę na to, iż teraz się to zmieni.

- Powiedziałem już, że interesują nas tylko gracze, którzy podnoszą jakość drużyny i są wartością dodaną. Łukasz Trałka takim graczem jest, o ile zagra na maksimum swoich możliwości. A w tym już moja i jego głowa - zapewnia trener Lecha. - To piłkarz, który pozwoli nam zachować równowagę między młodzieżą a doświadczeniem - dodał.

Jako pierwszy o zainteresowaniu Lecha tym piłkarzem i możliwym transferze Łukasza Trałki napisał dwa tygodnie temu serwis POZNAN.SPORT.PL .

Czy Paweł Trałka to wzmocnienie Lecha Poznań?