Artjoms Rudnevs o Polakach: Nie przegracie meczu w grupie

Łotewski napastnik Artjoms Rudnevs (dawniej Artjom Rudniew), który niedawno przeniósł się z Lecha Poznań do niemieckiego klubu Hamburger SV, twierdzi, że z poznańską publicznością pożegna się oficjalnie, gdy HSV przyjedzie do Polski na mecz towarzyski. Dziś zagra z Polakami w meczu towarzyskim reprezentacji Łotwy
Jak informowaliśmy dziesięć dni temu , sparing z Hamburgerem SV z Lechem Poznań to element umowy transferowej Artjomsa Rudnevsa do niemieckiego klubu. Nie jest jeszcze znany termin tego spotkania, ale Łotysz planuje, iż wtedy pożegna się z widownią przy Bułgarskiej. Dotąd nie miał okazji. Gdy kończył się sezon, nie było jeszcze jasne, że Rudnevs odejdzie.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

- Dzięki temu, że kiedyś wybrałem ofertę Lecha a nie Metalista, dziś jestem w HSV i zostanę pierwszym Łotyszem, który zagra w Bundeslidze - cieszy się Artjoms Rudnevs w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Niezbyt klarownie, a właściwie w ogóle nie wyjaśnia powodów swojej nagłej zmiany pisowni nazwiska. Przypomnijmy, że gdy przyjechał do Poznania, nazywany był z łotewska Artjomsem Rudnevsem, ale rok temu poprosił o zmianę na Artjom Rudniew, gdyż należy do rosyjskiej mniejszości na Łotwie i czuje się Rosjaninem. Wystarczyło jednak, że napastnik trafił do Niemiec, a już poprosił o kolejną zmianę - ponownie na Artjoms Rudnevs. Pisaliśmy o tym tutaj.

- W Polsce poprosiłem, aby nazywano mnie Rudniew, bo wiedziałem, że ludzie są w stanie spełnić moją prośbę. W Niemczech będę grał z nazwiskiem "Rudnevs", ale to nie zmienia tego, że jestem Rosjaninem. To nie problem. Ważne, żebym trafiał w Bundeslidze - mówi teraz bardzo na okrągło w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". 

Zdaniem Artjomsa Rudnevsa, polska reprezentacja na Euro 2012 nie przegra meczu w fazie grupowej (rywalami są Grecja, Rosja i Czechy). - Macie piłkarzy w Bundeslidze, Turcji, Rosji - uzasadnia.

więcej tutaj

Dziś o godz. 20.45 Rudnevs wybiegnie w koszulce reprezentacji Łotwy w towarzyskim meczu przeciwko Polsce, który zostanie rozegrany w austriackim Klagenfurcie. Spotka się na boisku z lechita Rafałem Murawskim oraz byłym lechita Grzegorzem Wojtkowiakiem - dziś już zawodnikiem TSV 1860 Monachium.

Najlepszy napastnik Lecha Poznań ostatnich lat to: