Sport.pl

Artjom Rudniew żegna się z Poznaniem. "Życzcie mi zdrówka"

- Poznań to świetne miasto, a Lech ma niesamowitych kibiców - mówi Artjom Rudniew w pożegnalnym materiale klubowej telewizji internetowej Lecha Poznań.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Artjom Rudniew grał w Lechu Poznań przez dwa lata. - Pierwsze co pamiętam z Poznania, to sparing z z Rosenborgiem Trondheim. Zagraliśmy dobry mecz, zremisowaliśmy 1:1, a sparing oglądało kilkanaście tysięcy osób. Podobało mi się to, co zobaczyłem, ta atmosfera. Już wtedy wiedziałem, że chcę tutaj grać - opowiada reprezentant Łotwy. - Moje najlepsze momenty w Lechu? Na pewno trzy gole w Turynie w meczu pucharowym z Juventusem, a także mecz z Legią Warszawa, tuż po tym jak urodziła mi się córka. To dla niej strzeliłem w tym spotkaniu gola. Były też momenty kiepskie. Najgorsza była ta niemoc w pewnych momentach ostatniego sezonu - wspomina Rudniew.

- Przeżyłem w Poznaniu trzech różnych trenerów. Nawet bardzo różnych: stosowali różne taktyki, w różny sposób się z nami kontaktowali. U trenera Jacka Zielińskiego mogłem zostawać po treningach i ćwiczyć indywidualnie. Za trenera Jose Bakero na początku też tak było, ale potem to się zmieniło. To samo zresztą u Mariusza Rumaka - opowiada król strzelców ekstraklasy, który żegna się z Polską i przechodzi za 3,5 mln euro z Lecha do niemieckiego HSV Hamburg. - Poznań to świetne miasto, ma wiele miejsc gdzie można pójść na spacer czy na kolację. Jest Stary Browar, jest Malta... W zoo byliśmy nawet z córką. A kibice Lecha są niesamowici, najlepsi jakich spotkałem w mojej karierze - kończy Artjom Rudniew i prosi, by na odchodne życzyć mu zdrowia. - Jak będzie zdrówko, wszystko będzie - śmieje się.

Wypowiedzi Rudniewa - tutaj.

Kule z łotewskiego Kałasznikowa. Zobacz gole Artjoma Rudniewa dla Lecha Poznań


Więcej o:
Komentarze (6)
Artjom Rudniew żegna się z Poznaniem. "Życzcie mi zdrówka"
Zaloguj się
 • plendz

  Oceniono 15 razy 15

  Zdrówka i szczęścia p. Artjomie! Dzięki!

 • bukaj22

  Oceniono 13 razy 13

  Dużo zdrówka Artjom i strzel mnóstwo bramek w HSV ! Dzięki za wszystkie momenty gry w Lechu i powodzenia w dalszej karierze !

 • penkin

  Oceniono 17 razy 13

  hau hau.....normalny facet,bez ściemy....hau hau

 • po.waw.pl

  Oceniono 59 razy 13

  Powodzenia Artjom !
  Bardzo dobrze, że uciekasz z Tego klubu. Kibice są ok, ale władze już nie. Nie potrafią zarządzać pieniędzmi, które mają. O ile mają dobrych skautów, to sprzedawać już nie umieją. Twoja wartość na dzień dzisiejszy to minimum EUR 6 000 000, a te psy oddają Cię za 3.5.
  Dużo zdrowia i siekania ładnych goli w Hamburgerze !
  Będziesz błyskał we fleszach jeszcze nie raz, a o ziemniakach z Poznania szybko zapomnisz..

 • zweber

  Oceniono 12 razy 12

  Artjom DZIĘKUJEMY :-) życzę dużo zdrowia i dużo goli

 • bolplast

  Oceniono 4 razy 2

  o co chodzi z tą możliwością treningów indywidualnych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX