Dwaj lechici zagrali z Holandią w młodzieżowym Euro

Polska zremisowała z Holandią 0:0 w meczu piłkarskich mistrzostw Europy do lat 17, co dało biało-czerwonym awans do półfinału imprezy. Dwaj gracze Lecha Poznań - Karol Linetty i Adrian Cierpka - rozegrali pełne 80 minut.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Minut było 80, bo mecze juniorów trwają 2 x 40 minut. Gdy dwaj lechici biegali po boisku w miejscowości Lendava, na ławce rezerwowych siedział ich klubowy kolega, rezerwowy bramkarz Aleksander Wandzel. Polacy w dotychczasowych dwóch meczach grupowych pokonali Belgię 1:0 i zremisowali ze Słowenią 1:1. Mecz z Holandią toczony był w żółwim tempie, a sytuacji na strzelenie bramki było jak na lekarstwo. Holendrzy oddali cztery celne strzały, ale dobrze w polskiej bramce spisywał się Oskar Pogorzelec. Biało-czerwoni odpowiedzieli zaledwie jednym, autorstwa Mariusza Stępińskiego. Przez pełne 80 minut widać było, że z bezbramkowego remisu zadowolone są obie drużyny. Półfinałowym rywalem Polaków będą Niemcy, którzy po dwóch meczach zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A.