Semir Stilić ukarany za wulgarne przyśpiewki. I to surowo!

Piłkarz Lecha Poznań Semir Stilić nie będzie mógł zagrać w aż sześciu meczach rangi mistrzowskiej. To kara nałożona przez Komisję Ligi spółki Ekstraklasa S.A. za intonowane przez niego wulgarne przyśpiewki pod adresem Legii Warszawa. Zawieszenie obowiązuje w całej Europie.
Bośniacki pomocnik podczas fety z okazji wywalczenia przez Lecha miejsca w europejskich pucharach wziął do ręki mikrofon i zaintonował: "A Legia k..., Legia Legia k..., Legia Warszawa starą k... jest". Przyśpiewkę podchwycili inni piłkarze poznańskiego klubu, a także kibice.Kara Stilicia (oprócz sześciu meczów zawieszenia to także 20 tys. zł) obowiązuje w całej Europie. To o tyle ważne, że kontrakt Bośniaka z Lechem wygasł, piłkarz nie chce już grać w Polsce. - W przypadku transferu, nowy klub Stilicia wraz z certyfikatem piłkarza otrzyma pismo informujące o obowiązującym zawieszeniu - mówi rzecznik prasowy spółki Ekstraklasa SA.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

- Na razie czekamy na uzasadnienie tego werdyktu. Nie wykluczamy odwołania od takiej decyzji - informuje kierownik drużyny Lecha Dariusz Motała. - Klub oraz piłkarz oczywiście mają taką możliwość. Instancją odwoławczą jest w tym przypadku Wydział Dyscypliny PZPN - tłumaczy rzecznik Skubis.

Kule z łotewskiego Kałasznikowa. Zobacz gole Artjoma Rudniewa dla Lecha Poznań