Polska kadra U-17 gra dziś drugi mecz na Euro

W polskim zespole, który jest rewelacją rozgrywek, gra trzech lechitów - Karol Linetty, Adrian Cierpka i Aleksander Wandzel. Po pokonaniu Belgii dziś wieczorem Polacy zmierzą się ze Słowenią
Polska reprezentacja jest prowadzona przez Marcina Dornę - niegdyś trenera młodzieży w Lechu Poznań. Wystawia on do gry dwóch graczy Kolejorza - Adriana Cierpkę i Karola Linetty'ego. Bramkarz Aleksander Wandzel jest w tej drużynie zastępcą Oskara Pogorzelca - młodego golkipera warszawskiej Legii (choć pochodzącego z Piły).

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Polacy w eliminacjach poradzili sobie z Czechami, Białorusią i Luksemburgiem. Zakwalifikowali się do finałów, które odbywają się na stadionach Słowenii.

W pierwszym meczu młodzi polscy piłkarze pokonali Belgię 1:0 . Za kilka godzin w drugim meczu w Lendawie zmierzą się z gospodarzami i mogą zapewnić sobie awans. Mecz transmituje Eurosport 2.

Polska drużyna jest rewelacją imprezy i jej występom już towarzyszy spore zainteresowanie. Raper Duże Pe nagrał nawet poświęcony tej drużynie utwór. Oto on:W polskiej grupie gra jeszcze Holandia, która w pierwszym spotkaniu wygrała ze Słowenią 3:1.

W grupie A: Niemcy wygrały z Gruzją 1:0, a Francja zremisowała z Islandią 2:2. Dziś Francuzi grają z Gruzinami, a Niemcy z Islandczykami.

piłka nożna