Polska z dwoma lechitami pokonała Belgię

Karol Linetty i Adrian Cierpka z poznańskiego Lecha zagrali w barwach reprezentacji Polski do lat 17, która podczas pierwszego meczu Mistrzostw Europy wygrała z Belgią 1:0
Zwycięskiego gola strzelił Patryk Stępiński z Widzewa Łódź. W kadrze trenera Marcina Dorny, który niegdyś grał w Lechu Poznań, gra trzech piłkarzy Kolejorza. Poza Adrianem Cierpką i Karolem Linetty jest jeszcze rezerwowy bramkarz Aleksander Wandzel.

Polska drużyna jest rewelacją sezonu. Awans nawet młodych Polaków do finałów dużej imprezy jest sporym wydarzeniem, a biało-czerwonym udało się to podczas kwalifikacji w Luksemburgu, gdzie wyeliminowali Białoruś, Czechy i Luksemburg. Ostatni raz Polacy zagrali na juniorskich mistrzostwach Starego Kontynentu w 2006 roku - jako gospodarze, gdy turniej dla 19-latków odbywał się w Wielkopolsce. Tym razem awans na młodzieżowe Euro wywalczył zespół 17-latków, chłopców z rocznika 1995, uważanego za jeden z najbardziej przyszłościowy w polskim futbolu.

Mecz z Belgami rozpoczął rozgrywki. Odbył się w Lendawie na Słowenii. Kolejnymi przeciwnikami Polaków w grupie będą Holendrzy i gospodarze, Słoweńcy.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Skład Polaków z meczu z Belgią:

Oskar Pogorzelec - Patryk Stępiński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Rafał Włodarczyk (80. Łukasz Żegleń) - Karol Żwir (56. Dariusz Formella), Sebastian Rudol, Karol Linetty, Adrian Cierpka, Vincent Rabiega (73. Piotr Azikiewicz) - Mariusz Stępiński