Sport.pl

Luis Henriquez zszedł z treningu Lecha. Zagra z Polonią?

Ból mięśni brzucha uniemożliwił dokończenie środowego treningu obrońcy Lecha Poznań Luisowi Henriquezowi. Udział Panamczyka w piątkowym spotkaniu z Polonią Warszawa wciąż jest wątpliwy.
Henriquez naciągnął mięsień brzucha w sobotę, w spotkaniu z Legią Warszawa. Wtedy opuścił boisko już w 10 minucie. W ciągu tygodnia pracował z nieco mniejszymi obciążeniami, ale klubowy lekarz uspokajał, że uraz nie jest groźny i piłkarz powinien dojść do siebie na piątkowy mecz z Polonią.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Tymczasem ze środowego treningu piłkarzy Lecha Panamczyk zszedł wcześniej niż koledzy. Nie trenował zresztą z całym zespołem, ale ćwiczył indywidualnie. Jego występ w piątek stoi wciąż pod znakiem zapytania.

Ewentualny brak Henriqueza byłby bardzo bolesny dla Lecha. Kontuzjowany jest bowiem Kolumbijczyk Manuel Arboleda, zaś Hubert Wołąkiewicz i Artjom Rudniew pauzują za kartki. Jeśli Panamczyk nie będzie mógł zagrać, na lewej stronie obrony zastąpi go albo Ivan Djurdjević, albo młody Tomasz Kędziora, dla którego byłby to debiut w ekstraklasie. Kędziora to co prawda prawy obrońca, ale podczas zimowych sparingów na zgrupowaniu w Hiszpanii był też ustawiany na lewej stronie defensywy. Odchodzący z Lecha po sezonie Grzegorz Wojtkowiak zagra prawdopodobnie na środku obrony.

Od Ernesta Wilimowskiego do Grzegorza Wojtkowiaka - polskie ślady w TSV Monachium


Więcej o: