Młody obrońca Lecha Poznań zagrał w reprezentacji

W swoim drugim meczu w towarzyskim turnieju Slovakia Cup reprezentacja Polski U-18 zremisowała 1:1 z rówieśnikami z Norwegii. W drugiej połowie w ekipie biało-czerwonych występował Wiktor Witt z Lecha Poznań.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Kadra prowadzona przez trenera Janusza Białka zdobyła pierwszy punkt w turnieju, choć niewiele brakowało jej do zwycięstwa nad Norwegami. Polacy prowadzili od 59. minuty po tym jak gola z rzutu karnego zdobył Piotr Zieliński, napastnik Udinese Calcio. Rywale wyrównali w ostatniej, 80. minucie (mecze trwają 2x40 minut). Całą drugą część rozegrał w tym spotkaniu Wiktor Witt, niespełna 18-letni obrońca Lecha Poznań.

W reprezentacji powołanej na Slovakia Cup jest jeszcze inny obrońca Kolejorza, Tomasz Kędziora, a także Przemysław Frąckowiak, który został wypożyczony z Lecha do Atalanty Bergamo. Utalentowany bramkarz rozegrał wcześniej pełne spotkanie przeciwko Czechom (wygrali z Polakami 1:0), podobnie jak Wiktor Witt.

W ostatnim meczu grupowym Polacy zagrają w czwartek z Japonią, ale obie drużyny nie mają już szans na występ w finale. Jako zwycięzca grupy ten przywilej zapewniła już sobie drużyna Czech. W grupie A grają Słowacja, Chorwacja, Ukraina i Dania.

Tabela grupy B Slovakia Cup 2012

1. Czechy26 pkt2:0
2. Norwegia22 pkt2:2
3. Japonia21 pkt1:2
. Polska21 pkt1:2
"/> Kubica ukarany. Wściekły Verstappen krzyczał "co oni k**** zrobili?". Szalony wyścig!