Hernan Rengifo strzela już w trzecim meczu z rzędu [wideo]

Cztery gole w trzech ostatnich ligowych spotkaniach to bilans byłego napastnika Lecha Poznań, Hernana Rengifo. Peruwiańczyk pokonał bramkarza FBC Melgar, jego Sporting Cristal Lima wygrał 3:1 i jest wiceliderem ekstraklasy. W lidze Peru grają też inni byli lechici.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Hernan Rengifo strzelił bramkę w swoim stylu, użył siły fizycznej by przepchnąć obrońców przeciwnika. Wbiegł w pole karne, choć wcześniej źle przyjął piłkę, znalazł się w dobrej sytuacji i kopnął do siatki. Zrobiło się wtedy 2:0, a cały mecz Sporting Cristal Lima wygrał 3:1. To już siódme trafienie byłego snajpera Kolejorza w tych rozgrywkach. "El Charapa" jest liderem klasyfikacji strzelców peruwiańskiej ekstraklasy.

Skrót meczu Sporting Cristal Lima - FBC Melgar 3:1

W peruwiańskiej lidze występują też inni niedawni lechici. Anderson Cueto jest piłkarzem Club Juan Aurich de Chiclayo. Jego zespół zagra swój mecz dopiero we wtorek, a to dlatego, że przed weekendem rozgrywał spotkanie w Copa Libertadores. Anderson Cueto był na boisku przez 90 minut, a Juan Aurich pokonał 1:0 brazylijski International Porto Alegre. W lidze 22-latek zagrał w tym roku trzy spotkania, zdobył w nich jedną bramkę.

34-letni już Henry Quinteros występuje w barwach Alianzy Lima, która w ten weekend przegrała z Inti Gaz Deportes 0:3, a były pomocnik Lecha wszedł na boisko w 62. minucie.

Z ziemi obcej do Lecha Poznań. Dimitrije Injac, Hernan Rengifo, Sekou Drame i inni