Lech wygrał, a Rafał Murawski krytyczny: Nie zagraliśmy na piątkę

Pomocnik Kolejorza skrytykował grę Lecha w wielu elementach: - Nasi napastnicy nie trzymali linii spalonego, gdyby lepiej się w pewnych momentach zachowali, to częściej by byli w dobrych sytuacjach. Mecz w naszym wykonaniu nie był na piątkę, ale graliśmy konsekwentnie, chcieliśmy tutaj wygrać i to się liczy - mówił po wygranym 1:0 meczu z Legią w Warszawie
Rafał Murawski w następujący sposób komentował mecz: - Zdawaliśmy sobie sprawę, że to ciężki teren, że jedna bramka może przesądzić. I z tego, że brakuje nam punktów i by włączyć się do trójki, musimy wygrać. Najważniejsze było wygrać, nieważne w jakim stylu. Póki będziemy mieli szansę grać o mistrzostwo, będziemy o nie grać.

Po wygranej satysfakcja jest duża, bo w tak ważnym momencie udało nam się wygrać. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich porażek, zagraliśmy całkiem inaczej. Były różne momenty: raz graliśmy wyżej, raz cofaliśmy się na własną połowę. To co było przekazane w szatni - realizowaliśmy.

Prowadzenie jednobramkowe to niezbyt duża zaliczka i każda wrzutka w pole karne mogła się zakończyć bramką, tak więc musieliśmy grać ostrożnie do ostatniej minuty. Nasi obrońcy spisali się na piątkę, za grę defensywną ta ocena jest na pewno pozytywna - ocenił.

Ocenił także swojego młodszego kolegę, który wszedł na boisko po przerwie: - Szymon Drewniak nie boi się grać, gra kombinacyjnie, lubię z nim grać.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Z ziemi obcej do Lecha Poznań. Dimitrije Injac, Hernan Rengifo, Sekou Drame i inni