Sport.pl

Zarząd Lecha Poznań: Jeśli nie wpuścicie kibiców, my też nie przyjeżdżamy

?Jesteśmy przekonani, że w piłce nożnej najważniejsza jest radość ze wspólnego przeżywania emocji, dlatego nie rozumiemy dlaczego ktoś za wszelką cenę chce pozbawić polski futbol tego co w nim najważniejsze, czyli kibiców. Jako, że sami czujemy się kibicami Lecha Poznań, deklarujemy, że w przypadku nie zmienienia [pisownia oryginalna - przyp.red.] decyzji wojewody mazowieckiego, przedstawiciele zarządu, jak również pracownicy klubu, z wyłączeniem osób pracujących w dziale sportu, nie zasiądą na trybunach stadionu Legii Warszawa? - pisze zarząd Lecha Poznań po tym, jak stadion w Warszawie został zamknięty dla kibiców z Poznania podczas zaplanowanego na sobotę meczu Legia - Lech.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Oto całe oświadczenie władz Lecha Poznań:

"Zarząd KKS Lech Poznań jest zdumiony i oburzony decyzją Wojewody Mazowieckiego pana Jacka Kozłowskiego, na mocy której spotkanie Legia Warszawa - Lech Poznań ma się odbyć bez nas, czyli bez kibiców drużyny gości. Nie rozumiemy tej decyzji i nie znamy powodów, dla których została ona podjęta. Nowoczesne i bezpieczne stadiony, a za taki uważany jest stadion Legii, powinny służyć wszystkim kibicom, także tym wspierającym drużynę przyjezdną.

Decyzja ta jest tym bardziej niezrozumiała, że klub otrzymał już od warszawskiej Legii 1548 biletów na sobotnie spotkanie, które cieszyły się dużym powodzeniem i w krótkim czasie zostały zakupione przez kibiców Lecha. Ponadto, nasi kibice przez ostatnie kilka dni intensywnie przygotowywali wyjazd, czego jednym z dowodów jest sfinalizowanie umowy z PKP na pociąg specjalny, którym mieli razem bezpiecznie dotrzeć do Warszawy.

Podejmujemy wszelkie próby wyjaśnienia tej sytuacji, rozmawiamy z klubem Legia Warszawa, który jest organizatorem spotkania i dążymy do tego, by ta kuriozalna decyzja została odwołana. Ten mecz jest dla nas niezwykle ważny. Osłabienie drużyny, a za takie należy uznać grę bez wsparcia kibiców, może mieć wpływ na końcowy wynik tego spotkania. Ponadto, decyzja o niewpuszczeniu kibiców Lecha na trybuny z pewnością przyczyni się do eskalacji emocji kibiców, którzy już planują manifestację na ulicach Warszawy.

Jesteśmy przekonani, że w piłce nożnej najważniejsza jest radość ze wspólnego przeżywania emocji, dlatego nie rozumiemy dlaczego ktoś za wszelką cenę chce pozbawić polski futbol tego co w nim najważniejsze, czyli kibiców. Jako, że sami czujemy się kibicami Lecha Poznań, deklarujemy, że w przypadku nie zmienienia decyzji Wojewody Mazowieckiego, przedstawiciele zarządu, jak również pracownicy klubu, z wyłączeniem osób pracujących w dziale sportu, nie zasiądą na trybunach stadionu Legii Warszawa."

Pod pismem podpisał się prezes Lecha Poznań Karol Klimczak.

Polskie stadiony w grze Euro 2012. Zobacz, jak wyglądają!


Decyzja o zamknięciu stadionu Legii dla kibiców Lecha, jest:
Więcej o:
Komentarze (89)
Zarząd Lecha Poznań: Jeśli nie wpuścicie kibiców, my też nie przyjeżdżamy
Zaloguj się
 • rembridge

  Oceniono 27 razy 25

  jestem kibicem Legii ale dla mnie decyzja jest kuriozalna. Wybudowano stadion za pół miliarda z wydzielonym sektorem dla gości, z możliwością stworzenia strefy buforowej, z monitoringiem. Jeśli mogły odbyć się derby to czemu nie może przyjechać 1500 poznaniaków. Czy może piłka nożna to nie jest sport dla kibiców a dla polityków i działaczy samorządowych? .

 • ronin-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 46 razy 24

  Chodzi o to, że policja w Warszawie jest totalnie nieprzygotowana do Euro. Boją się, że przy okazji jakiegokolwiek meczu te patologiczne zaniedbania mogą wyjść na jaw jeśli doszłoby do jakiejś awantury. Wtedy kilka stołków byłoby bardzo gorących bo za 2 miesiące Euro. Wojewoda to lojalny aparatczyk PO i jest jak jest.
  Oni liczą na to że w czasie mistrzostw naściągają kilka tysięcy policjantów z innych województw, nic się nie wydarzy i jakoś to będzie. Byle do tego Euro jakoś dociągnąć i żeby nikt się nie doczepił. Dlatego te idiotyzmy w stylu łączność na poziomie -5 parkingu czy manifestacji pod sejmem uskuteczniają.

  P.S.
  Proponuje zlikwidować wszystkie przejścia dla pieszych... dzięki temu będziemy jedynym krajem w Europie w którym nikt nie zginie na przejściu dla pieszych. Bezpieczeństwo pieszych się poprawi i jak mozna się chwalić.

 • zenonczyk

  Oceniono 25 razy 21

  Nie jestem kibicem piłki nożnej ale uważam ze decyzja wojewody mazowieckiego zakazująca kibicom Lecha wstępu na stadion jest skandaliczna. Jeżeli miał obawy co do atmosfery spotkania z równym powodzeniem mógłby zakazać wstępu na stadion również kibicom Legii a wpuścić kibiców Lecha lub zezwolić na rozegranie meczu przy pustych trybunach. Na podstawie jakiego prawa wydaje się takie decyzje, na podstawie przypuszczeń co może być. Jeżeli stadion nie spełnia jakiś warunków bezpieczeństwa to należy do zamknąć a Legia powinna mecze rozgrywać na innym stadionie w innym mieście.

 • warsawblade

  Oceniono 25 razy 21

  Przecież Miasto Warszawa zbudowało Legii taki piękny i najbezpieczniejszy stadion w Polsce? :):):) - to co teraz klub i służby w mieście nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa - to wszystko co się dzieje wokół piłki nożnej w Polsce (a szczególnie w Warszawie - np. historie z Stadionem Nardowym) to jedna wielka patologia paranoidalna - na budowano stadionów po to by nie wpuszczać kibiców !!! - kibiców trzeba wpuszczać tylko odizolować od tego sportu bandytów i margines społeczny - dobre prawo, prewencja i nieuchronności kary - sprawdziło się w Anglii - sprawdzi się i w Polsce tylko trzeba chcieć, potrafić i nie pękać w obawie o zajmowany stołek....

 • rafacko

  Oceniono 21 razy 17

  Decyzja skandaliczna. Boją się, że sobie nie poradzą z utrzymaniem spokoju, więc zakazują wstępu. Bez sensu! Mogli się przygotować wcześniej do meczu podwyższonego ryzyka. Konsekwencje tej decyzji będą jeszcze gorsze, bo kibice lecha do Warszawy i tak pojadą, tylko że niewpuszczenie ich na stadion, będzie miało o wiele gorsze konsekwencje. Ciekawe jak sobie poradzą z tym nieźle wkur*** tłumem na ulicach...

 • dominikrokosz

  Oceniono 21 razy 11

  Niewykształceni kibole? Mafia Litara? Co za absurd. Nawet w Kotle chłopie spotkasz więcej studentów i magistrów niż penerów z podstawowym. Wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy. A co do decyzji???? Absurd.

 • stjack

  Oceniono 9 razy 9

  A ja mimo, że jestem kibicem Legii popieram stanowisko Lecha - to kuriozum zakazywać kibicom przyjazdu na mecz. To po co jest sport ? By go oglądać na TV ? Najlepiej wszystkiego zakazać, zamieść temat pod dywan i nie ma problemu. Jeśli władze samorządowe nie potrafią przygotować meczu i zapewnić bezpieczeństwa niech się podadzą do dymisji lub zapłacą Lechowi odszkodowanie.

 • mariuss111

  Oceniono 21 razy 9

  ", przedstawiciele zarządu, jak również pracownicy klubu, z wyłączeniem osób pracujących w dziale sportu, nie zasiądą na trybunach stadionu Legii Warszaw"

  no i co z tego ? ale protest, wstrząsnie wojewodą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX