Sport.pl

Kibice Lecha zamierzają dopingować z ulicy Łazienkowskiej

Kibice Lecha nie rezygnują z wyjazdu na mecz do Warszawy. Po decyzji wojewody mazowieckiego zamykającej dla nich stadion, zamierzają prowadzić doping stojąc na ulicy Łazienkowskiej.


W środę rano do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zostało wysłane pismo z zawiadomieniem o zgromadzeniu publicznym. Tym zgromadzeniem ma być grupa kibiców Lecha Poznań, którzy zamierzają pojechać do Warszawy i w czasie meczu Legii z Lechem (w sobotę o godz. 13.30) dopingować Kolejorza. Według ustawy Prawo o zgromadzeniach, organizator "o planowanym zgromadzeniu publicznym organizator zawiadamia organ gminy nie później niż na 3 dni, lecz najwcześniej 30 dni przed datą zgromadzenia". Na takie zgromadzenie władze nie mogą nie wydać zgody, a kibice Lecha wysyłając pismo w środę rano, zmieścili się w ustawowym terminie.

Decyzję o zamknięciu stadionu Legii dla kibiców gości podjął we wtorek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. "Wojewoda podziela ocenę policji, iż organizacja meczu z udziałem kibiców obu drużyn może realnie naruszyć porządek publiczny i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników imprezy masowej. Na decyzję wpływ miała również niedostateczna obecność służb porządkowych podczas meczów ligowych w sektorach gości i gospodarzy. Utrudnia to lub uniemożliwia identyfikację osób łamiących prawo" - czytamy w uzasadnieniu tej decyzji. Przegląd Sportowy pisze, że negatywna ocena policji to efekt planowanej również na sobotę demonstracji pod sejmem zwolenników telewizji Trwam.

Decyzja o zamknięciu stadionu Legii dla kibiców Lecha, jest:
Komentarze (37)
Kibice Lecha zamierzają dopingować z ulicy Łazienkowskiej
Zaloguj się
 • maciek25611

  Oceniono 45 razy 41

  Fani Lecha zrzeszeni w organizacji "Wiara Lecha", poddali także w wątpliwość, czy władze Warszawy są odpowiednio przygotowane do zbliżającego się Euro 2012.
  - Niezrozumiała decyzja, która nie pozwala wspierać kibicom Lecha Poznań zmagań zawodników Kolejorza w tak ważnym dla obu zespołów meczu, zmusza nas do zadania bardzo ważnego pytania: w jaki sposób
  Organizator Euro 2012 przygotował się na zabezpieczenie tak dużej i ważnej imprezy, skoro nie radzi sobie z organizacją meczu ligowego?

 • obii

  Oceniono 39 razy 35

  Brawo, kibice Lecha! Kibicuję Legii, ale to bez znaczenia. Całym sercem popieram każdego, kto walczy ze współczesnymi politycznymi możnowładcami o mentalności komunistycznych kacyków, a także z manią zakazywaniai i inwigilowania, która u rzekomo prowolnościowego rządu występuje w jeszcze większym stopniu, niż u poprzedników.

 • cleverclog

  Oceniono 31 razy 31

  No i wojewoda strzelił sobie w stopę :)))

 • co_za_ludzie_co_za_kraj

  Oceniono 32 razy 30

  No to teraz będą mieli bezpieczeństwo. Kilka tysięcy osób na ulicy pod stadionem, bo na pewno pojedzie więcej osób jak nie trzeba mieć biletu. Po prostu świetna decyzja władz :D To im się udało.

  I brawo dla kibiców, że się nie dają bo to jest skandal, że w naszym kraju normalny człowiek nie może sobie wejść na mecz który go interesuje.

 • maciek25611

  Oceniono 31 razy 29

  Brawo dla Kibiców Lecha

  Jazda z tym Koksem

  To teraz władze będą miały bezpieczeństwo ahhahahaah

  Kilka tyś kibiców pod stadionem !!!! Jak się nie myśli to się cierpi !!!!

 • andrzej10101

  Oceniono 25 razy 25

  Nie rozumiem po co było budować nowe stadiony?!! Miały być piękne, funkcjonalne no i bezpieczne!!! DLA KIBICÓW!!! Nasza liga może nie jest tak atrakcyjna jak angielska czy niemiecka ale taki mecz jak Legia -Lech powinien się odbyć z udziałem publiczności!! Mamy odpowiednie służby, które powinny zadbać o bezpieczeństwo podczas meczu! Przed nami Euro2012 a w świat idzie wiadomość że nie potrafimy zabezpieczyć ligowego spotkania!!!! Popieram kibiców Lecha! Niech jadą do Wawy!!! Niech nagłośnią problem!!!

 • mati352008

  Oceniono 30 razy 22

  Bardzo dobrze że pojadą, ciekawe jak teraz zareaguje policja bo chcąc nie chcą będzie musiała zabezpieczać zgromadzenie a może w końcu dojdą do wniosku że lepiej wpuścić na stadion kibiców. Panie Kozłowski nie bój się Donalda tylko rusz głową.

 • myszor1916

  Oceniono 20 razy 20

  Pamiętam jak kilka lat temu to Legionisci mieli zakazy wyjazdowe i miał się odbyć mecz własnie z Lechem w Poznaniu. wtedy ogarnięci kibice lecha wyjechali na umówioną stację benzynową i sprzedali wejsciowki na swoje miejsca, dodatkowo eskortowali kibiców Legii do stadionu i nie było wtedy ŻADNYCH burd a wszyscy siedzieli koło siebie bez napinek i kibicowali swoim. Legia teraz powinna się zrewanżować za tamten wyjazd w ten sam sposób. Pozatym jak kibice Lecha staną sobie na Łazienkowskiej to napewno będzie dym bo tamtędy się przechodzi żeby na nową żyletę wejsc. Pozdrawiam kibiców obu drużyn. (L)

 • ips30

  Oceniono 20 razy 20

  No to teraz wojewoda będzie myślał jak tu wyjść z twarzą i wpuścić jednak lechitów na mecz. Przecież na meczach pomiędzy Lechem i Legią na ICH stadionach jest spokój. Ale władza wie lepiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX