Sport.pl

Legia - Lech bez kibiców gości przez... Telewizję Trwam?

PRZEGLĄD PRASY. To już pewne. Sobotni hit ekstraklasy, mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań odbędzie się bez kibiców Kolejorza. "Przegląd Sportowy" powołuje się na nieoficjalne informacje, z których wynika, że "negatywna ocena policji to efekt planowanej również na sobotę... demonstracji pod sejmem zwolenników telewizji Trwam".
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zamknął sektor gości na stadionie Legii i poinformował o tym we wtorek późnym popołudniem. W oświadczeniu można było przeczytać: "Wojewoda podziela ocenę policji, iż organizacja meczu z udziałem kibiców obu drużyn może realnie naruszyć porządek publiczny i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników imprezy masowej. Na decyzję wpływ miała również niedostateczna obecność służb porządkowych podczas meczów ligowych w sektorach gości i gospodarzy. Utrudnia to lub uniemożliwia identyfikację osób łamiących prawo".

"Przegląd Sportowy" informuje jednak, że prawdziwa przyczyna niekorzystnej dla poznańskich fanów decyzji jest inna i wiąże się z zaplanowaną na sobotę demonstracją zwolenników telewizji Trwam pod budynkiem sejmu. Z tego powodu policja miała zaproponować przeniesienie meczu na inny termin, np. na poniedziałek. "Legia się nie zgodziła, bo dzień później gra w Kielcach finał Pucharu Polski. W takiej sytuacji do akcji wkroczył wojewoda, który nie zgodził się na mecz z udziałem kibiców Lecha".

O sprawie czytaj tutaj.

Odwołanie meczu i rozegranie go w innym terminie byłoby też trudne z tego powodu, że pojedynek Legia - Lech ma być transmitowany przez TVP 1 i z tego względu rozpocznie się o nietypowej, jak na szlagier kolejki, porze, bo w sobotę o godz. 13.30.

Dawne gwiazdy Lecha Poznań wciąż grają w piłkę


Decyzja o zamknięciu stadionu Legii dla kibiców Lecha, jest:
Więcej o:
Komentarze (59)
Legia - Lech bez kibiców gości przez... Telewizję Trwam?
Zaloguj się
 • maciek25611

  Oceniono 35 razy 33

  DZIEŃ BEZ ABSURDU DNIEM STRACONYM !!!

  BRAWO ZA 2 MIESIĄCE MISTRZOSTWA EUROPY A POLICJA NIE POTRAFI ZAPEWNIC BEZPIECZEŃSTWA 1500 KIBICOM PRZYJEZDNYCH

  BO CO ????? DEMONSTRACJA JAKAŚ SIĘ SZYKUJE ??????

 • sayhello

  Oceniono 34 razy 30

  Już widzę jak zwolennicy TV TRWA (bacie po 70stce) demolują ulicę pod budynkiem sejmu odmawiając różaniec. Napiszcie jeszcze, że 7 czerwca jest Boże Ciało i w każdej parafii po ulicach będzie szła procesja niebezpiecznych fanatyków religijnych . Z tego powodu trzeba będzie odwołać EURO (zaczyna się 8 czerwca) ponieważ policja po Bożym Ciele nie będzie w stanie zabezpieczyć przyjezdnych kibiców.

 • ronin-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 32 razy 28

  Jeśli to prawda to jest to totalna kompromitacja policji ! Gdyby byli dobrze przygotowani do Euro tozabezpieczenie meczy ligowego i nawet kilku demontracji moherowych beretów nie stanowiłoby żadnego problemu.

  Jeśli podczas Euro będą protesty pod Sejmem, to będą wnioskować o przełożenie np. meczu Polska-Grecja ?
  Polska policja, a ta warszawska szczególnie, nie jest przygotowana do takiej imprezy jak Euro2012, oni to wiedzą i się boją, dlatego robią wszystko żeby nie wyszło to na jaw. Stąd nie było zgody na superpuchar Polski, finał PP i teraz przyjazd kibiców Lecha. Chronią swoje tyłki, bo gdyby coś się stało przed samym Euro to cała niekompetencja wyszłaby na jaw.

  Panowie policjanci na Euro też poprosicie wojewodę (najgorszy wojewoda mazowiecki od 1998 roku), żeby stadion Narodowy zamknął ?

 • aj-ti-aj

  Oceniono 24 razy 20

  Haha! Jeśli miasto i policja nie jest w stanie zabezpieczyć i wpuścić na stadion 1500 kibiców drużyny z Poznania, to jak oni mają zabezpieczyć wejście kilkunastu tysięcy Rosjan, którzy też potulnymi owieczkami nie są :) Jak dla mnie kompromitacja, bo nie są w ogóle przygotowani do zabezpieczenia Euro. W takim Gabonie buszmeni potrafili zorganizować Puchar Narodów Afryki, a u nas państwo jest tak słabe, że nie może sobie poradzić z wprowadzeniem na sektor 1500 ludzi. Więc po co się męczyć i tym zajmować jak zwyczajnie można zakazać im przyjazdu. Ps Lech ponoć i tak przyjedzie - teraz będzie podwójny problem :)

 • iggy_pop

  Oceniono 26 razy 20

  Zaraz, chwileczkę... Od kiedy znany jest terminarz ligi? A kiedy złożono wniosek o pozwolenie na demonstrację?
  Czy w Warszawie najpierw się działa, a dopiero potem myśli i planuje?

 • jalokimch

  Oceniono 18 razy 18

  No to Euro trzeba odwołać. Nad tym na pewno nikt nie zapanuje.

 • kostuh

  Oceniono 33 razy 17

  przez... Telewizję Trwam?

  jakoś nie widzę tu winy Trwam a raczej Policji która nie potrafi zabezpieczyć 2 imprez na raz w jednym mieście.

  A taki tytuł artykułu to popisowa manipulacja bo już on powoduje przerzucenie winy na Trwam i budowanie negatywnych opinii na jej temat w tej sprawie.

 • adan.127

  Oceniono 20 razy 16

  Z tego wszystkiego wynika jeden bardzo pożyteczny wniosek:

  gdyby tak TV Trwam zapowiedzala też marsze na 8, i 12 czerwca to Polacy mogliby grac bez kibicow gosci !!!

  Hura !!!

  Polacy bez Ruskich i Grekow maja wieksze szanse!!!

  Mam nadzieje, ze wojewoda bedzie tu konsekwentny,

 • beba1982

  Oceniono 20 razy 16

  13.30 to nie jest nietypowa pora?? Co tydzień w sobote rozgrywane jest jeden mecz ligowy o godzinie 13.30 i tak jest od początku tego sezonu. Autor tekstu jest totalnym ignorantem nie tylko z powodu niedoinformowania o tym, że taka godzina meczu jest stała. Drogi autorze artykułu mecz będzie w TVP1. Jak się za coś ktoś bierze to proponuję sprawdzic informacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX