Transfery Lecha Poznań. Odejdzie Rudniew, przyjdzie Lukjanovs?

PRZEGLĄD PRASY. Ivans Lukjanovs nie może dojść do porozumienia z Lechią Gdańsk w sprawie nowego kontraktu i być może po sezonie przeniesie się do Lecha Poznań, gdzie mógłby zastąpić Artjoma Rudniewa - informuje ?Przegląd Sportowy?.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Temat zatrudnienia 25-letniego Łotysza w Kolejorzu nie jest nowy. W grudniu 2011 roku mówiło się, że może zastąpić w Lechu Bartosza Ślusarskiego. Na transfer nalegał ówczesny trener lechitów Jose Bakero. Choć Hiszpana nie ma już w klubie z Bułgarskiej, przyjście Ivansa Lukjanovsa wciąż jest możliwe.

Autorzy artykułu w "Przeglądzie Sportowym" piszą, że Łotysz i Lechia Gdańsk nie mogą porozumieć się w sprawie nowego kontraktu piłkarza. A obecna umowa wygasa z końcem sezonu, więc zawodnik mógłby trafić do Poznania za darmo. To pierwsza przesłanka, która ma świadczyć o możliwej przeprowadzce, bo Lech ma problemy finansowe i nie zamierza płacić za transfery nowych piłkarzy.

Z drugiej strony jednak Kolejorza miałoby być stać na to, by spełnić oczekiwania finansowe blondwłosego napastnika, który podobno chce zarabiać 150 tys. euro rocznie. "Dla Lecha taka suma nie stanowi żadnego problemu, w klubie jest bowiem kilku zawodników, którzy zarabiają 200 tys. euro i więcej" - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Łotysz może grać zarówno na skrzydle, jak i na środku ataku. Byłby więc dobrym następcą dla Artjoma Rudniewa, który ma zgodę na transfer po zakończeniu tego sezonu. Póki co jednak Ivans Lukjanovs ma problemy by... zmieścić się w kadrze meczowej Lechii Gdańsk na niedzielny mecz w Poznaniu. Ostatnio leczył kontuzję mięśnia czworogłowego. Dotychczas w 69 meczach strzelił dla zespołu z Trójmiasta pięć goli.

Najładniejsze gole Roberta Lewandowskiego dla Lecha Poznań