Nowa strategia Lecha Poznań - młody skład, więcej wychowanków

Kadra Lecha Poznań w 2015 r. ma się opierać na wychowankach i być uzupełniona graczami zagranicznymi - zakłada nowa strategia poznańskiego klubu, o której pisze Przegląd Sportowy.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Dział scoutingu przy Bułgarskiej ma teraz precyzyjne wytyczne - szukać graczy maksymalnie do 25. roku życia, najlepiej wychowanków akademii dużych europejskich klubów, w których się nie przebili. Żeby zachować odpowiednie proporcje, w podstawowym składzie nie będzie już siedmiu, ośmiu obcokrajowców. Te proporcje mają być inne. - Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień. Na wychowanków trzeba poczekać - zaznacza w Przeglądzie Sportowym były dyrektor sportowy klubu Andrzej Dawidziuk, który teraz zajmuje się szkoleniem bramkarzy.?

PS informuje, że klub tworzy profesjonalny system szkolenia w trzech ośrodkach: Lechu, Amice Wronki oraz MSP Szamotuły. Właścicielem tej ostatniej szkółki jest Jacek Rutkowski. Efekty mają być takie, że za nieco ponad trzy lata kadrę pierwszego zespołu w dwóch trzecich mają stanowić wychowankowie, czyli w rozumieniu UEFA piłkarze, których między 15. a 21. rokiem życia przez trzy lata szkolono w klubie. - Trudno deklarować, że to będzie blisko 70 procent. Chodzi nam jednak o to, żeby co roku dwóch, trzech młodych piłkarzy dołączało do pierwszego zespołu - wyjaśnia na łamach PS prezes Kolejorza Karol Klimczak.

Więcej - tutaj

Najładniejsze gole Roberta Lewandowskiego dla Lecha Poznań